Czytasz: Skoki drużynowe w Pjongczang. Będzie medal Polaków?

Skoki drużynowe w Pjongczang. Będzie medal Polaków?

Już w poniedziałek wielka próba.

Po olimpijskim złocie (pierwszym w Pjongczang, a trzecim w ogóle) Kamila Stocha apetyty kibiców się wyostrzyły. Trudno się dziwić, bo i w kim, jeśli nie w skoczkach upatrywać potencjalnych medalistów? Póki co, polska reprezentacja na igrzyskach w kolei generalnie raczej zawodzie, a dowodem na to zaledwie jeden medal.

Śledź relację na żywo z konkursu skoków narciarskich w Pjongczang 2018:

Skoki drużynowe w Pjongczang 2018. Polacy z szansą na medal

Świetni są Norwegowie, a także Niemcy, więc łatwo nie będzie, ale i Polacy mają "zęba". Niejednokrotnie w wywiadach podkreślali, że wspólna rywalizacja dodatkowo ich mobilizuje. Szansa na medal więc jest. Dodatkowo warto podkreślić, że pod wodzą trenera Stefana Horngachera Polacy tylko raz nie załapali się na podium w czasie konkursu skoków drużynowych. Miało to miejsce w listopadzie w fińskim Kuusamo.

Faworytem konkursu skoków drużynowych w Pjongczang jest z pewnością ekipa Norwegów, która ma w składzie Roberta Johanssona, Daniela-Andre Tandego, Johanna Andre Forfanga i Andresa Stjernena (w sobotę, gdy w konkursie indywidualnym Stoch sięgał po złoto, oni zajmowali odpowiednio trzecią, czwartą, piątą i ósmą pozycję). A Niemcy? To złoci medaliści z poprzednich igrzysk w Soczi. Andreas Wellinger, Karl Geiger, Richard Freitach, czy Markus Eisenbichler - te nazwiska muszą budzić szacunek.

Skoki drużynowe w Pjongczang 2018 - skład Polaków

Biało-czerwoni w poniedziałek wystąpią w następującym składzie: Kamil Stoch (1. miejsce w sobotnim konkursie indywidualnym na dużej skoczni), Dawid Kubacki (10.), Stefan Hula (15.) i Maciej Kot (19.).

Skoki drużynowe w Pjongczang 2018 LIVE. Kiedy transmisja w TV?

Konkurs drużynowy już w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 13:30. Wcześniej, bo o 12:15 odbędzie się seria próbna skoków.

Olimpijskie skoki drużynowe w Pjongczang LIVE będą transmitowane w TVP 1. Relacja na żywo z konkursu drużynowego także w Eurosporcie 1.

fot. Facebook/Kamil Stoch

Czytaj więcej