Czytasz: Gdzie i kiedy zrobimy zakupy w Wielkanoc?

Gdzie i kiedy zrobimy zakupy w Wielkanoc?

Chętni na zakupy wielkanocne? Zobaczcie, gdzie i kiedy je zrobić.

Od 1 marca funkcjonuje ustawa ograniczająca handel w niedziele. Z kolei w kwietniu, w pierwszą niedzielę wypada Wielkanoc. Czy i gdzie zrobimy zakupy w świątecznym czasie? Sprawdziliśmy to.

Zakaz handlu w niedziele, a zakupy w Wielkanoc 2018

W całym roku z handlu zostaną wyłączone w sumie 23 niedziele, od 1 marca można handlować w dwie niedziele w miesiącu - pierwszą i ostatnią. Kwiecień 2018 ma tych niedziel aż pięć, ale, że w jedną z nich wypada Wielkanoc 2018, zakupów nie zrobimy w tym miesiącu w aż cztery niedziele!

Jedyna niedziela handlowa w kwietniu wypada 29 kwietnia. Tyle w kwestii niedziel, a co z pozostałymi dniami? Kiedy zrobić zakupy w gorącym świątecznym czasie?

Godziny otwarcia sklepów w Wielkanoc 2018

Zarówno Wielkanoc (wypadająca w niedzielę), a także Poniedziałek Wielkanocny to święta państwowe. Poza wyjątkami, handel w te dni jest zabroniony. Na wielkanocne zakupy zostaje nam więc Wielki Piątek i Wielka Sobota. W jakich godzinach otwarte będą sklepy?

Wielkanoc 2018: Godziny otwarcia sklepów

 

Sklepy - Wielka Sobota 31.03, Niedziela Wielkanocna 1.04 i Poniedziałek Wielkanocny 2.04

Poniżej możecie sprawdzić, w jakich sklepach i w jakich godzinach zrobimy zakupy w Wielkanoc 2018.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Auchan

Zakupy w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny w Auchan nie będą możliwe. Hipermarkety Auchan w Wielką Sobotę będą czynne do godz. 13.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Aldi

Sklepy Aldi w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny będą nieczynne. W Wielką Sobotę sklepy Aldi będą czynne do godz. 13.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Lidl

Sklepy Lidl w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny będą nieczynne. W Wielką Sobotę zakupy w Lidlu zrobimy do godziny 13.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Tesco

Zakupy w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny w Tesco nie będą możliwe. Hipermarkety Tesco w Wielką Sobotę będą czynne do godz. 13.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Carrefour

Zakupy w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny w Carrefour nie będą możliwe. Hipermarkety Carrefour w Wielką Sobotę będą czynne do godz. 13.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Netto

Sklepy Netto w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny będą nieczynne. W Wielką Sobotę zakupy w Netto zrobimy do godziny 13:30.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Żabka

Zgodnie z nową ustawą o otwarciu sklepów Żabka decyduje właściciel konkretnej placówki. Mowa oczywiście o dniach z ustawowym zakazem handlu. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia sklepów Żabka w Wielkanoc znajdziemy na drzwiach każdej z placówek. Większość sklepów sieci Żabka będzie otwarta w Wielką Sobotę, natomiast niekoniecznie w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Freshmarket

Zgodnie z nową ustawą o otwarciu sklepów Freshmarket decyduje właściciel konkretnej placówki. Mowa oczywiście o dniach z ustawowym zakazem handlu. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia sklepów Freshmarket w Wielkanoc znajdziemy na drzwiach każdej z placówek. Większość sklepów sieci Freshmarket będzie otwarta w Wielką Sobotę, natomiast niekoniecznie w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny.

Wielkanoc 2018: Godziny otwarcia sklepów

Sklepy - Wielka Sobota 31.03, Niedziela Wielkanocna 1.04 i Poniedziałek Wielkanocny 2.04 

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Silesia City Center

W Wielką Sobotę Silesia City Center będzie otwarta w godz. 10-14 (centrum handlowe), Tesco w godz. 6-13. W niedzielę Silesia City Center będzie nieczynna, wyłączając apteki 24h. W Poniedziałek Wielkanocny czynne ma być Cinema City i niektóre z punktów gastronomicznych.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - Galeria Jurajska

W Wielką Sobotę Galeria Jurajska będzie czynna w godz. 10-13:30. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny zakupów w Galerii Jurajskiej nie zrobimy.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - CH 3 Stawy w Katowicach

W Wielką Sobotę Centrum Handlowe 3 Stawy będzie czynne w godz. 9-13, Auchan w godz. 7-13, a Fitness Academy w godz. 8-15. W niedzielę i poniedziałek 3Stawy będą nieczynne, w poniedziałek czynne będzie jedynie Fitness Academy w godz. 11-20.

Zakupy w Wielkanoc 2018. Godziny otwarcia sklepów - M1 w Bytomiu, Czeladzi i Zabrzu

W Wielką Sobotę M1 będzie otwarte w godz. 9-13, Auchan w godz. 7-13. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny M1 będzie nieczynne.

ZOBACZ PRZEPISY Wielkanocne AUTORSTWA KONRADA GACY:

 

 

 

 

 


Kartki wielkanocne JPG - zobacz kartki na Wielkanoc 2018 w formacie jpg:

 

Kartki wielkanocne PDF - zobacz kartki na Wielkanoc 2018 w formacie pdf:

Zagraj w grę "Złap jajo"! Kliknij przycisk „START" dostępny poniżej. Gra automatycznie uruchomi się w trybie pełnoekranowym. Powodzenia!

Czytaj więcej