Silesion.PL

serwis informacyjny

Skład reprezentacji Polski na nartorolkowe MŚ w Ruhpolding

Zarzad Polskiego Zwiazku Biathlonu zatwierdzil sklad reprezentacji Polski na Mistrzostwa Swiata w biathlonie na nartorolkach 2022

Zarzad Polskiego Zwiazku Biathlonu zatwierdzil sklad reprezentacji Polski na Mistrzostwa Swiata w biathlonie na nartorolkach 2022

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach, które planowane są w terminie 25-28 sierpnia w Ruhpolding. Do Niemiec uda się siedmioosobowy zespół złożony z zawodniczek i zawodników kadry B.

Trenerzy kadr A, czyli Tobias Torgersen i Rafał Lepel od początku okresu przygotowawczego nie planowali startu w nartorolkowych MŚ. Podobnie zdecydował Łukasz Słonina – opiekun kadry młodzieżowej. Polskę w Ruhpolding reprezentować będą zatem zawodnicy zaplecza, którzy na co dzień przygotowują się z trenerami Adamem Jakiełą i Aleksandrem Wierietielnym.

W tegorocznej edycji nartorolkowego czempionatu wystartują dwie Polki: Dominika Bielecka z KS Ski Team Wodzisław Śląski oraz Klaudia Topór z BKS WP Kościelisko. Ta druga rywalizować będzie w kategorii juniorek. W składzie męskiej części kadry znaleźli się junior Wojciech Janik i seniorzy Wojciech Filip, Przemysław Pancerz (wszyscy AZS AWF Wrocław), Wojciech Skorusa (BKS WP Kościelisko) oraz najbardziej doświadczony z tego grona Łukasz Szczurek (AZS AWF Katowice).

Polska w szesnastoletniej historii rozgrywania MŚ w biathlonie na nartorolkach wywalczyła 29 medali tej imprezy – 19 w rywalizacji seniorów i 10 w kategorii juniorów. Podczas ubiegłorocznej edycji zawodów tytuł mistrzowski w sprincie wywalczyła Monika Hojnisz-Staręga.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024