Czytasz: Wspólny skipass dla Szczyrku [SPRAWDŹ CENY]

Wspólny skipass dla Szczyrku [SPRAWDŹ CENY]

Skipass Szczyrk to najtańsze rozwiązanie dla narciarzy. Cena Skipass Szczyrk jest znacznie niższa niż w zagranicznych kurortach.

Skipass Szczyrk

Ośrodki w Szczyrku w najbliższym sezonie po raz pierwszy oferują wspólny skipass Szczyrk, czyli karnet umożliwiający korzystanie z urządzeń w Centralnym Ośrodku Sportu, Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena.

- Skipass Szczyrk to będzie największy wspólny skipass w Polsce. Obejmie 10-osobową gondolę, trzy 6-osobowe wyciągi kanapowe i dwa 4-osobowe, a także siedem orczyków. To ponad 40 km tras o różnym stopniu trudności. Większość z nich naśnieżana jest nowoczesnymi systemami. 8 km jest oświetlonych – mówi Sabina Bugaj z biura informacji turystycznej w Szczyrku.

Skipass Szczyrk: Ceny

Cennik skipassu Szczyrk jest zróżnicowany.

Julius Vinter z Tatry Mountain Resorts Polska zwrócił jednak uwagę, że będzie on tańszy niż w innych ośrodkach. W głównej części sezonu, czyli od 26 grudnia do 3 kwietnia przyszłego roku, będzie kosztował 99 zł za dzień, a w przypadku zakupu przez internet – 79 zł.

- Narciarz otrzyma u nas dzienny skipass za cenę czterech godzin w innych ośrodkach – dodał Vinter.

Wspólny skipass Szczyrk Mountain Resort z Centralnym Ośrodkiem Sportu mają już czwarty sezon, w tym roku dołączyła Beskid Sport Arena. Vinter tłumaczy, że we wspólnym karnecie chodzi o to, żeby ludzie mówili, że jadą na narty po prostu do Szczyrku, a nie do poszczególnego ośrodka.

Skipass Szczyrk Online taniej 

Ponadto Julius Vinter zachęca do zakupu tzw. Sprytnej Sezonówki, czyli karnetu, który będzie ważny przez cały sezon narciarski. Można go nabyć za pomocą strony gopass.pl. Do końca października karnet dostępny jest w promocyjnej cenie 899 zł. Ponadto karnet umożliwia darmowe szusowanie przez pięć dni w ośrodkach Tatry Mountain Resorts na Słowacji.


Warto podkreślić, że karnety zakupione drogą online są tańsze, a gopass.pl uprawnia do zniżek we wszystkich ośrodkach Tatry Mountain Resorts, w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Skipass szczyrk, czyli Karnet na poduszkę? 

W Szczyrku zacząć ma obowiązywać również tzw. karnet na poduszkę. To model dobrze znany już na Słowacji, jak tłumaczy Vinter polegać będzie na tym, że hotelarze do swojej oferty włączą również skipass Szczyrk. Karnet będzie można kupić np. w pakiecie z noclegiem lub bezpośrednio na recepcji hotelu czy pensjonatu.

Czytaj więcej