Czytasz: Trwa walka z czasem
Pod ziemią wciąż uwięzionych jest czterech górników. Rząd odwołuje swoje posiedzenie. Premier jedzie do Polkowic.

Premier Beata Szydło spotka się z górnikami kopalni Rudna w Polkowicach,gdzie trwa akcja ratownicza po silnym wstrząsie. Czterech górników nie żyje, czterech nadal jest poszukiwanych. Ratownicy górniczy walczą z czasem, aby dotrzeć do zasypanych mężczyzn. W akcji bierze udział trzynaście zastępów ratowniczych.

Wczoraj wieczorem w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach na Dolnym Śląsku doszło do silnego wstrząsu, który spowodował ogromne zniszczenia – podały władze KGHM. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 1500 metrów, a jego magnituda wynosiła około 3,4 stopnia. Po wstrząsie doszło do zasypania wyrobiska i uwięzienia pracujących w tym rejonie górników.

 

Kopalnia Rudna jest największą kopalnią miedzi w Europie i jedną z największych głębinowych kopalni tej rudy na świecie. Wydobycie prowadzone jest tam od 42 lat, a średnia produkcja w kopalni Rudna wynosi obecnie 12 ton rudy rocznie.

Eksploatacja złoża prowadzona jest w trzech rejonach wydobywczych: Rudna Główna, Rudna Zachodnia R-IX oraz Rudna Północna.

Czytaj więcej