Czytasz: Silesion włącza się do akcji

Silesion włącza się do akcji

Na pomoc czeka ponad 200 śląskich rodzin. Każdy może pomóc. My też przygotujemy jedną Szlachetną Paczkę.

Od weekendu można wybierać rodziny, które są w potrzebie. We wtorkowy wieczór na pomoc czeka jeszcze ponad 200 śląskich i zagłębiowskich rodzin. Co zrobić, by pomóc?

Można pomóc samodzielnie, albo większą grupą. Trzeba wejść na stronę internetową Szlachetnej Paczki, wybrać województwo i konkretne miasto. Wyświetli się, ile rodzin czeka na pomoc. Opisane są szczegółowo historie tych rodzin. To matki samotnie wychowujące dzieci. Albo rodziny wielodzietne, gdzie dochód na jedną osobę wynosi ok. 500 zł na miesiąc. Wszystkie mają problem, by wiązać koniec z końcem. I nie mają pieniędzy, by spędzić Święta tak jak my. 

Dlatego postanowiliśmy pomóc. Wybraliśmy wielodzietną rodzinę z Chorzowa, dla której stworzymy świąteczną paczkę z żywnością, środkami higienicznymi, ubraniami i rzeczami, o których marzy nasza rodzina.

I zachęcamy do włączenia się w akcję Stowarzyszenia Wiosna. Bo dobrze jest pomagać.

Szlachetna Paczka pomogła już prawie 10 000 rodzin. Na pomoc wciąż czeka 3,5 tysiąca rodzin. Można się zaangażować i stworzyć paczkę dla rodziny, można też wpłacić pieniądze. Albo pomagać w nauce wybranemu dziecku w ramach Akademii Przyszłości.

Do akcji Szlachetnej Paczki włączyli się m.in. polska reprezentacja w piłce nożnej, Kamil Stoch czy Barbara Kurdej-Szatan. 

Czytaj więcej