Czytasz: Silesion na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Silesion na Europejskim Kongresie Gospodarczym

W Katowicach zaczyna się IX Europejski Kongres Gospodarczy. Dziennikarze portalu Silesion.pl już czekają na gości.

Pełne wykorzystanie Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka, namiot konferencyjny na placu Sławika i Antalla oraz dodatkowe sale konferencyjne w hali wielofunkcyjnej MCK – organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) są gotowi na przyjęcie rekordowej liczby gości. Na zaczynające się dziś wydarzenie zarejestrowało się ponad 8,5 tys. osób. Odbywające się równolegle w Spodku European Start-up Days w tym roku odwiedzi ponad 2,5 tys. osób. 

 10-12 maja w Strefie Kultury oraz w pobliżu katowickich hoteli trudno będzie o wolne miejsce parkingowe. Ulice już się korkują a znalezienie miejsca na parkingu wokół MCK, graniczy z cudem.

 – Pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyła się w maju 2009 roku. Od tamtej pory, każdego roku przez trzy wiosenne dni, w stolicy Górnego Śląska bije gospodarcze serce Europy. Katowicka debata wpisała się na stałe w kalendarz najważniejszych biznesowych konferencji w Europie Centralnej. Po raz kolejny w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku przyjmiemy znamienitych gości z Europy i świata. Zainteresowanie uczestnictwem w tegorocznej odsłonie wydarzenia jest rekordowe. Cieszy nas, że Kongres z edycji na edycję zyskuje coraz większą skalę –  mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, Prezes Grupy PTWP SA.

 W tym roku na Europejski Kongres Gospodarczy do Katowic przyjadą reprezentanci biznesu, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, politycy, eksperci i dziennikarze z kraju, Europy i świata.

Wśród tych ostatnich redakcja portalu Silesion.pl, która objęła patronat medialny nad wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi – European Start-up Days.

To wielkie święto innowacyjnych firm, wizjonerów, prekursorów innowacyjnych rozwiązań i  przedsiębiorców różnych branż. Celem imprezy jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, prezesami dużych spółek, inwestorami i odnoszącymi sukcesy biznesmenami. Swój udział w wydarzeniu zgłosiło ponad 2,5 tys. osób.

Silesion.pl na EKG ma aż dwa stoiska. Pierwsze w MCK, drugie w Spodku. To miejsca spotkań dziennikarzy portalu na czele z Kamilem Durczokiem, prezesem i redaktorem naczelnym, z zaproszonymi gośćmi.

Naszych relacji z EKG szukajcie na Silesion.pl oraz naszych profilach na Twitterze i Facebooku.

 – Po raz kolejny miasto Katowice i Strefa Kultury znajdą się w centrum zainteresowania mediów. Dokładamy wszelkich starań, aby organizacja naszego przedsięwzięcia przebiegła sprawnie, a mieszkańcy Katowic w jak najmniejszym stopniu odczuwali skutki sąsiedztwa imprezy o takiej skali. Spodziewamy się dużego natężenia ruchu w okolicach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, zwłaszcza dziś, tj. w środę 10 maja i w czwartek 11 maja, w godzinach porannych, przed inauguracją Kongresu i European Start-up Days. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych, rekomendujemy dojazd na miejsce komunikacją miejską bądź taksówkami – dodaje Wojciech Kuśpik.

Czytaj więcej