Czytasz: Biegacze na dziesiątkę! [ZDJĘCIA i WIDEO]

Biegacze na dziesiątkę! [ZDJĘCIA i WIDEO]

00:50
Historyczni zwycięzcy Silesion Extreme Run na 10 km. Na metę wbiegli jednocześnie!

Silesion Extreme Run wystartował po raz pierwszy. Setki biegaczy na starcie i... na mecie! Jako pierwsi na trasę wyznaczoną przez komandosów z Lublińca wyruszyli maratończycy. Jednak na mecie pod zamkiem w Bobolicach pierwsi byli biegacze, którzy pokonali dystans 10 km.

 


Sojusz warszawsko-pyskowicki

Wystarczyły zaledwie 43 minuty i 13 sekund, żeby pod wzgórzem zamkowym stanęli Grzegorz Dziubański i Rafał Kowalczuk. Przez większość trasy prowadził Rafał Kowalczuk z Warszawy. W końcówce lepszy okazał się Grzegorz Dziubański z Pyskowic. Obaj panowie zdecydowali, że prowadzili wyrównaną walkę i na metę postanowili wbiec jednocześnie.

- Dowiedziałem się, że prowadzę, jak kolega do mnie dobiegł - mówi Rafał Kowalczuk.

- Biegliśmy razem za zawodnikiem który prowadził. Tempo okazało się zbyt słabe jak na nasze możliwości - przyznaje Grzegorz Dziubański - Wyminęliśmy zawodników. Kolega zaczął prowadzenie - dodaje.

Sojusz warszawsko-pyskowicki zawiązał się tuż przed metą. Dla Rafała Kowalczuka, to pierwsze zwycięstwo. Grzegorz Dziubański na pierwszym stopniu podium stawał już kilkukrotnie. Obaj nie planują rezygnować z tego dystansu. 

- Dziesiątka, to taki mój koronny bieg, tylko po asfalcie - przyznaje Rafał Kowalczuk.

Trzeci na mecie zameldował się Marcin Kowalczyk z Jaworznika. Sekundę później wbiegł Marcin Fronczak. Pierwsza czwórka najlepszych biegaczy pokonała ten dystans w czasie krótszym niż 43 minuty i 20 sekund. 

Pierwszą kobietą na mecie okazała się Marta Myrta z Wrocławia. 10 km niełatwej trasy przebiegła w 52 minuty i 7 sekund. Drugą z pań była Marzena Wystrychowska. Trzecią Kinga Zemła

Na starcie 10 km trasy stanęło ponad 200 biegaczy. Jeszcze przed startem pełni energii zapewniali, że bieganie to wspaniały sposób na życie!

Start Silesion Extreme Run na 10 km

 

Czytaj więcej