Czytasz: Silesia Marathon wystartuje po raz dziewiąty

Silesia Marathon wystartuje po raz dziewiąty

Ponad 7,5 tysiąca biegaczy z Polski i 30 krajów z całego świata gotowych do startu. W niedzielę pobiegną ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic i Chorzowa. Meta na Stadionie Śląskim.

Tegoroczna edycja ma być wyjątkowa. 7680 zawodników wbiegnie na metę na Stadionie Śląskim. Na trybunach mają zasiąść mieszkańcy regionu. To będzie pierwsza okazja, żeby osobiście zobaczyć, jak zmieniła się legendarna arena. 

Zanim jednak biegacze dotrą na niebieską bieżnię, będą musieli zmierzyć się z trasą biegnącą ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich oraz Chorzowa. 

Trasa Silesion Marathon 2017
Trasa Silesion Marathon 2017

Zawodnicy wystartują z ul. Ściegiennego w Katowicach. Przez Dolinę Trzech Stawów, Nikiszowiec i Giszowiec wbiegną do Mysłowic. Przez chwilę wrócą do Katowic, żeby dotrzeć do Siemianowic Śląskich. Stamtąd obierają kurs na Chorzów. 

Najlepsi zawodnicy mają wbiec na Stadion Śląski ok. godz. 11:00. Już od 10:00 będzie można zasiąść na trybunach. Wejście na stadion tego dnia będzie bezpłatne. Należy jednak odebrać specjalny bilet.

Miasto Katowice przygotowało nagrody nie tylko dla najlepszych biegaczy, ale także dla kibiców. Najlepsza drużyna kibicująca może otrzymać 1500,00 zł nagrody.

 

Czytaj więcej