Czytasz: M(ł)oda fala nadchodzi
Młodzi i zdolni. Świat mody będzie należał do nich. Poznajcie ich.

Już po raz jedenasty odbędzie się Silesia Fashion Day, czyli spotkanie z modą, kulturą i sztuką. Imprezę 7 kwietnia rozpoczną pokazy w ramach konkursu „Młoda Fala”.

Patronem medialnym wydarzenia jest Silesion.pl.

W grupie młodych projektantów po pierwszym etapie konkursu znaleźli się: Magdalena Fyda, Daria Grabowska, Tadeusz Gwóźdź, Kinga Kasińska, Mohmed Moamen, Sylwia Morawska, Piotr Popiołek, Aleksandra Skolimowska, Artur Stec, Dominika Syczyńska, Stefania Świtkowska.

Poznajcie młodych i zdolnych:

Aleksandra Skolimowska ma 21 lat i pochodzi z Ostrołęki. Jest tegoroczną absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. W swojej twórczości inspiruje się podróżami, naturą i otaczającym ją światem. W trakcie finału konkursu Młoda Fala zaprezentuje swoją debiutancką kolekcję „Wanderlust".

Artur Stec jest graficiarzem. Graffiti maluje od prawie dwudziestu lat. Od kilku lat fascynuje się również projektowaniem ubioru. W tym roku ukończył SAPU w Krakowie.

Daria Grabowska, absolwentka Arteterapii i Animacji Kultury Uniwersytetu Opolskiego oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Finalistka Cracow Fashion Awards 2017. Dobrze czuje się w chaosie, który można zaobserwować w Jej projektach.

Dominika Syczyńska, Gliwiczanka, projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. Absolwentka SAPU Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Napier w Edynburgu, a także kursów projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności doskonaliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień. Dominika Syczyńska brała udział w drugiej edycji programu Project Runway TVN i jest zwyciężczynią 8 edycji Fashion Designer Awards.

Kinga Kasińska jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, finalistką Cracow Fashion Awards 2017. Poza projektowaniem odzieży jej pasją jest tworzenie od podstaw autorskiego obuwia oraz akcesoriów. Podczas przygotowywania kolekcji, źródeł inspiracji szuka w sztuce, szczególnie w kinematografii oraz w malarstwie.

Magdalena Fyda to debiutująca projektantka, absolwentka kierunku Wzornictwo na WST w Katowicach. Do niedawna stylistka i projektantka niestandardowych sukien i dodatków w branży ślubnej. W projektowaniu łączy minimalizm z własnoręcznie wykonanymi fakturami, zrealizowanymi rozmaitymi technikami manipulacji materiałem.

Mohmed Moamen Mido to młody projektant, który pochodzi z Egiptu. Jego zainteresowanie projektowaniem dla kobiet rozpoczęło się w wieku 13 lat. Szybko też zaczął pokazywać swoje projekty na wybiegach. Wygrywał w takich konkursach jak Alta Roma i Kolekcja Biznesowa, po którym pojechał do Paryża na Premier Vision. Projektował dla Katarzyny Pakosińskiej w Teatrze Kamienica, piosenkarki Gosi Banki, która wystąpiła w jego sukience w teledysku. Ze swoją kolekcją dotarł na Targi Mody w Shanghaju, Sopot Fashion Week, Warsaw Fashion Street.

Piotr Popiołek, projektant mody, stylista i kostiumograf pochodzący ze Świnoujścia. Zwycięzca Cracow Fashion Award 2017 oraz absolwent XX edycji Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk w Poznaniu. Ukończył Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Stefania Świtkowska, absolwentka duńskiej szkoły VIA University College. Jej kolekcja dyplomowa była prezentowana podczas Copenhagen Fashion Week.

Sylwia Morawska, absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych, studentka Filiologii Francuskiej. Miłośniczka francuskiej muzyki, która marzy o dalekich podróżach oraz żyje chwilą i spontanicznością.

Tadeusz Gwóźdź, to projektant pochodzący ze Śląska, założyciel marki TDE. Swoją pierwszą kolekcję pokazał, mając zaledwie 17 lat. W swoim dorobku ma liczne publikacje zarówno w polskich, jak i międzynarodowych magazynach. Kolekcje prezentował na blisko 60 pokazach. Jest absolwentem Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Zwycięzca licznych konkursów modowych.

Więcej na: www.sfday.pl

Czytaj więcej