Czytasz: Silesia City Center w przebudowie. Co się zmieni?

Silesia City Center w przebudowie. Co się zmieni?

Nie będzie tak spektakularna jak ta sprzed sześciu lat, ale wiele się zmieni. Silesia City Center szykuje się do kolejnej przebudowy.

- Silesia City Center usytuowana na terenie byłej kopalni węgla kamiennego Gottwald, znów znajdzie się w rękach ekipy budowlanej - poinformował zarząd centrum handlowego. Szczegóły zdradzić ma dopiero w przyszłym tygodniu, ale już wiadomo, że przebudową objęta zostanie przede wszystkim strefa food court, czyli część restauracyjna.

Kolejna część usługowa

Konkrety dotyczące przebudowy Silesii pojawić się mają w przyszły czwartek, na który to centrum zaplanowało konferencję prasową. Zarząd pochwali się wówczas m.in. wizualizacjami pokazującymi efekt już po modernizacji. Poza strefą food court, zmiany zajść mają także na pierwszym piętrze galerii, gdzie planowe jest otwarcie kolejnej części usługowej.

600 robotników pracowało siedem dni w tygodniu

To kolejna przebudowa Silesia City Center. Ostatnia – przeprowadzona w 2011 roku – była niezwykle spektakularna. Prace polegały wówczas na budowie nowej części centrum, dzięki czemu w Silesii pojawiło się 60 nowych sklepów, cztery place oraz dwie nowe aleje. Ponad 600 robotników pracowało przez siedem dni w tygodniu, by 13 października 2011 roku oficjalnie uruchomić nową część galerii. Na uroczystość otwarcia zaproszono wówczas Paris Hilton, dziedziczkę fortuny Hiltonów i oczywiście - wielką miłośniczkę zakupów.

Ile Paris wydała na zakupy?

Na spotkanie ze słynną amerykańską celebrytką przybyły tłumy. Paris chętnie robiła sobie z nimi zdjęcia, rozdawała autografy. Wybrała się również na zakupy. Jak podliczyły potem media, w Silesii zostawiła ponad 53 tys. polskich złotych.

20 tysięcy tej sumy wydała na samą bieliznę. Celebrytka najwięcej czasu spędziła wówczas m.in. w La Manii, w Pinko i w sklepie Waggon Paris. Każdy jej krok śledziły tłumy fotoreporterów.

Czytaj więcej