Silesion.PL

serwis informacyjny

Sii Polska świętuje 15. urodziny eko muralami. Ściana w Katowicach pochłania tyle smogu co 195 drzew

Mural Sii Katowice 2021

Mural Sii Katowice 2021

Ten rok jest wyjątkowy dla Sii Polska – największy dostawca usług IT, inżynieryjnych, BPO oraz doradztwa w Polsce obchodzi swoje 15-lecieoraz świętuje przekroczenie liczby 6000 specjalistów w 14 lokalizacjach w całej Polsce i 1 mld zł przychodu. Z tej okazji przy ul. Słowackiego 51 w Katowicach powstał ekologiczny mural antysmogowy, który redukuje tyle zanieczyszczeń, co 195 drzew. To pierwsza z 5 ścian, które zostaną pomalowane specjalną farbą antysmogową w ramach nowej kampanii firmy pod hasłem: „Nie do zatrzymania od 15 lat”. Łączna powierzchnia eko murali to 1069 m2 – jest to największy tego typu projekt w Polsce.

Sii Polska jest nie do zatrzymania od 15 lat

„Nie do zatrzymania od 15 lat” to kampania Sii Polska, która podkreśla, jak ważni są pracownicy i jest to też jeden ze sposobów, by im podziękować. Jednocześnie firma świętuje w ten sposób przekroczenie liczby 6 000 specjalistów i 1 mld zł przychodu. Pomimo pandemii Sii dalej dynamicznie się rozwija, co potwierdza najnowszy raport Computerworld TOP200 – Sii po raz kolejny zdobyła 1. miejsca w kluczowych kategoriach świadczących o wzroście: została uznana za największego dostawcę usług IT w Polsce oraz firmę o największym wzroście zatrudnienia. Co więcej, w tym roku po raz pierwszy zajęła 1. miejsce w rankingu Great Place to Work Polska w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 500 osób oraz 2. miejsce w europejskiej edycji konkursu.

– Osiągnięcie tych sukcesów nie byłoby możliwe bez pracy i zaangażowania wszystkich naszych pracowników. Dlatego to właśnie oni są bohaterami we wszystkich naszych kanałach i w przypadku najnowszej kampanii nie mogło być inaczej. Aby podziękować pracownikom, pokazać, że jesteśmy z nich dumni i podzielić się ze światem naszymi osiągnięciami postawiliśmy na bardzo nowoczesne medium, jakim są murale. Te nośniki doskonale wpisują się też w naszą strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, ponieważ aspekt proekologiczny jest tu równie ważny jak estetyczny. Każda ze ścian pomalowana zostanie specjalną farbą, która usuwa z powietrza szkodliwe tlenki azotu. W sumie przefiltrujemy ponad 768 mln m3 powietrza – mówi Anna Bednarz-Jaskot, Head of Marketing and CSR w Sii Polska.

– Warto brać przykład z Sii Polska. Jak już świętować swoje 15-lecie, to niech to będzie radosne, ale również ekologiczne celebrowanie – podsumowuje Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

Pracownicy są ambasadorami Sii Polska

Bohaterami wszystkich murali są Katarzyna, Kamil oraz Remek, którzy na co dzień pracują w oddziałach firmy w Warszawie, Katowicach oraz Lublinie. W Sii rozwijają nie tylko swoją karierę, ale również pasje, na co firma co roku przeznacza 500 tys. zł. Stąd pomysł, aby na muralu pokazać jednego z pracowników na rowerze, ponieważ reprezentuje firmę w zawodach kolarskich w całej Polsce.

Sii Polska jest firmą zorientowaną na ludzi od samego początku – jej misja to „Power People”, czyli identyfikowanie i promowanie najlepszych pracowników, co widać również w sposobie komunikacji marki. We wszystkich swoich kanałach wykorzystuje wyłącznie wizerunki osób pracujących w firmie, którzy są najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o atmosferze pracy i możliwościach rozwoju.

Katowicki eko mural Sii Polska

195 m² – taką powierzchnię zajmuje antysmogowy mural Sii Polska, który od wczoraj można oglądać na ścianie budynku przy ul. Słowackiego 51 w Katowicach. Dziennie filtruje 585 tys. m3 powietrza. Będzie w tym miejscu przez 6 miesięcy, a to oznacza ponad 106 mln m3 przefiltrowanego powietrza. W ramach największej kampanii murali antysmogowych w Polsce powstaną jeszcze 4 wielkoformatowe ściany w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Rzeszowie.

Jak działa antysmogowa farba na ekomuralach Sii Polska?

Farba KNOxOUT, którą wykonano mural przy Rondzie ONZ i którą zostaną namalowane pozostałe kreacje, to pierwsza ekologiczna farba antysmogowa na świecie.

– Fatalnej jakości powietrze, to realny problem w miastach. Z farbą KNOxOUT możemy niwelować ślad tlenków azotu, który powstaje, np. gdy jeździmy samochodem. Każdy z nas może w dowolnym momencie sprawdzić ile takich szkodliwych zanieczyszczeń wytwarza jego auto. 1 mkw. pomalowany tą farbą redukuje do 0,44 g tlenków azotu, czyli dokładnie tyle samo co 1 drzewo – mówi Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

Pierwszy ekologiczny mural antysmogowy na świecie został namalowany 12 lat temu, i do dziś przy najbardziej ruchliwej ulicy na Filipinach redukuje szkodliwe tlenki azotu. Farba jest trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Jednocześnie, nie osadzają się na niej pleśń i grzyby, ma też właściwości antybakteryjne. Dodatkowo, jest nazywana farbą “ujemną LZO”, ponieważ niweluje więcej lotnych związków organicznych, niż zostało wykorzystanych do jej stworzenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author