Czytasz: Uwaga, będzie wiać!
Służby ostrzegają przed silnym wiatrem. Pozdejmujmy z parapetów i balkonów doniczki.

Silny wiatr w woj. śląskim

Nawet 80 km/h. Porywy wiatru w naszym województwie mogą być bardzo silne - ostrzegają meteorolodzy. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 19. 

Prognoza pogody na 2 i 3 marca

Jak informuje IMGW, Europa południowa znajduje się w zasięgu słabego klina wyżowego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest pod wpływem niżu znad południowego Bałtyku, w strefie związanego z nim układu frontów atmosferycznych. Napływa polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda na czwartek 2 marca

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, na północnym wschodzie lokalnie deszczu ze śniegiem, wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwe burze. Temperatura maksymalna od 5 st.C, 7 st.C na północy Polski do 11 st.C na południowym zachodzie, a w rejonach podgórskich od 6 st.C do 8 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni, skręcający na zachodni. Porywy wiatru od 70 km/h na północy Polski do 90 km/h na południowym zachodzie, wysoko w Sudetach do 120 km/h, a w Tatrach do 135 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a miejscami zwłaszcza na północnym wschodzie i na południu Polski również opady deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 st.C do 3 st.C, w dolinach karpackich lokalnie -2 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni. Porywy wiatru do do 70 km/h, na południowym zachodzie Polski początkowo do 80 km/h, wysoko w Sudetach początkowo do 120 km/h, a w Tatrach do 135 km/h.

Pogoda na piątek 3 marca

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w strefie nadmorskiej oraz na północnym wschodzie Polski zachmurzenie duże z opadami deszczu, a na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5 st.C na północnym wschodzie do około 8 st.C w centrum i do 13 st.C na południowym zachodzie, a w rejonach podgórskich od 8 st.C do 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 90 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Czytaj więcej