Czytasz: Sieć szpitali w Śląskiem. Mamy całą listę!

Sieć szpitali w Śląskiem. Mamy całą listę!

NFZ pokazał dyrektorom szpitali symulację sieci dla woj. śląskiego. Oto ten dokument!

Sieć szpitali w woj. śląskim

Według przeprowadzonej symulacji do sieci szpitali w woj. śląskim wejdzie 69 świadczeniodawców, a 72 nie, z czego 22 podmioty świadczą usługi w ramach hospitalizacji, pozostałe zaś wykonują zabiegi planowe i świadczą usługi w zakresie tzw. chirurgii jednego dnia - wynika z informacji, jakiej udzielił dyrektor śląskiego oddziału NFZ Jerzy Szafranowicz na spotkaniu z dyrektorami szpitali z regionu, które odbyło się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestniczył w nim także wiceminister zdrowia Piotr Gryza.

Silesion dotarł do tej prezentacji. Powyżej symulacja sieci szpitali dla woj. śląskiego

Ostateczna lista placówek w sieci szpitali zostanie dopiero ogłoszona przez Ministerstwo Zdrowia.

Projekt sieci szpitali, przyjęty 21 lutego przez rząd, jest krytykowany przez niemal wszystkie środowiska: pracodawców, lekarzy, a nawet pacjentów. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia, niesłusznie, bo gwarantuje bezpieczeństwo funkcjonowania istotnym podmiotom na rynku, w tym również podmiotom prywatnym, natomiast te, które się w PSZ nie znajdą, mogą startować w konkursach ogłoszonych przez dyrektorów wojewódzkich oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ile środków na sieć szpitali?

Na funkcjonowanie sieci szpitali będzie przeznaczone ok. 91 proc. środków, z których obecnie jest finansowane leczenie szpitalne. Zakwalifikowanie szpitala do PSZ będzie gwarancją, że fundusz zawrze z nim umowę - bez konieczności uczestniczenia w postępowaniu konkursowym. 9 proc. środków zostanie rozdysponowanych w ramach konkursów NFZ.

Czytaj więcej