Silesion.PL

serwis informacyjny

Siatkówka: XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu

Przed nami XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej. Po raz kolejny rozegrane zostaną w Kędzierzynie-Koźlu!

XXVI ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego rozegrane zostaną w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 10-12 czerwca 2022 roku. Weźmie w nich udział kilkuset zawodników w siedmiu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus.

Mistrzostwa, w których rywalizują miłośnicy siatkówki, z roku na rok stają się coraz popularniejsze i na stałe weszły już do siatkarskiego kalendarza. Trzeba zwrócić uwagę, że po raz kolejny ten wyjątkowy turniej dla graczy powyżej 35. roku życia odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu. To miasto i hala Azoty to wyjątkowe miejsce na siatkarskiej mapie Polski.

– Kolejny raz właściwie możemy mówić to samo, bo w Kędzierzynie-Koźlu zawsze jest perfekcyjna organizacja i wspaniała atmosfera. To jest bardzo siatkarskie miasto i rodzina siatkarska zawsze czuje się tu wyjątkowo – mówi Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Mistrzostwa Polski Oldboyów to impreza, która integruje środowisko siatkarskie. Jest sporo śmiechu, jest sporo wspomnień. Jest po prostu fantastycznie, a do tego możemy podziwiać nadal wysokie umiejętności naszych mastersów.

ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów gromadzą też siatkarskie sławy. W poprzednich edycjach turnieju na boiskach kędzierzyńskiej hali oglądaliśmy popisy m.in. Sebastiana Świderskiego, Dawida Murka, Andrzeja Stelmacha, Robert Prygla, czy Roberta Szczerbaniuka.

Jest to świetna impreza pod względem sportowym i towarzyskim. Wiem, bo miałem okazję w niej uczestniczyć i mam same dobre wspomnienia. Żałuję, że z przyczyn zdrowotnych nie będę mógł zagrać w tegorocznej edycji, ale na pewno postaram się przyjechać i spotkać się z koleżankami i kolegami – powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Mistrzostwa wrosły już w nasz klimat, stały się tradycją i niezwykle się cieszę, że kolejny raz będziemy mogli gościć miłośników siatkówki. Jesteśmy stolicą europejskiej siatkówki, mam nadzieję, że gdy oldboje zjadą do Kędzierzyna-Koźla będziemy już po raz drugi z rzędu cieszyć się z wygrania Ligi Mistrzów przez Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – mówi Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów 2022 jest firma PKN ORLEN SA.

Termin przesyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji mija 27 maja 2022 roku o godz. 22.00 (zgłoszenia poprzez stronę internetową http://www.oldboysvolleyballcup.pl).

Termin losowania grup: 01 czerwca 2022 g. 12.00, (wyniki losowania będą dostępne na stronie plusliga.pl oraz https://www.oldboysvolleyballcup.pl/).

ORLEN OLDBOYS VOLLEYBALL CUP 2022

XXVI Mistrzostwa Polski Old Boyów w Piłce Siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego

Kędzierzyn-Koźle, 10-12.06.2022

Zawody zostaną rozegrane w siedmiu kategoriach wiekowych:

  • powyżej 35 lat (rok urodzenia 1987 i starsi);
  • powyżej 40 lat (rok urodzenia 1982 i starsi);
  • powyżej 45 lat (rok urodzenia 1977 i starsi);
  • powyżej 50 lat (rok urodzenia 1972 i starsi) ;
  • powyżej 55 lat (rok urodzenia 1967 i starsi);
  • powyżej 60 lat (rok urodzenia 1962 i starsi);
  • powyżej 65 lat (rok urodzenia 1957 i starsi).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024