Silesion.PL

serwis informacyjny

Siatkarska reprezentacja Ukrainy rozegra swoje mecze domowe w Łodzi

Siatkarska reprezentacja Ukrainy zagra w Łodzi

Reprezentacja Ukrainy w siatkówce mężczyzn rozegra swoje mecze domowe w Łodzi. Już na przełomie maja i czerwca ukraińscy siatkarze zmierzą się z Macedonią Północną, Chorwacją i Belgią w spotkaniach fazy grupowej CEV Golden European League. Wszystkie mecze odbędą się w łódzkiej Sport Arenie, a kibice będą mogli obejrzeć je z perspektywy trybun całkowicie za darmo.

Reprezentacja Ukrainy ponownie zawita do Łodzi, lecz tym razem mowa tu o siatkarzach, którzy z roku na rok radzą sobie coraz lepiej na międzynarodowej arenie. Tym razem podopieczni trenera Ugisa Krastinsa zmierzą się w rozgrywkach CEV Golden European League, a ich rywalami w fazie grupowej będą kadry Macedonii Północnej, Chorwacji oraz Belgii.

W składzie drużyny prowadzonej Krastinsa nie brakuje klasowych zawodników. Jednym z nich będzie kapitan kadry – Ołeh Płotnycki, który od kilku sezonów reprezentuje klubowe barwy jednego z najlepszych zespołów świata Sir Safety Perugia. Nie zabraknie również twarzy znanych z występów w polskiej PlusLidze, którą reprezentować będą m.in. Jurij Semeniuk (Projekt Warszawa), Illa Kowalow (Cuprum Lubin) czy Wasyl Tupczij (Barkom-Każany Lwów). Sam trener Krastins prowadzi również występujący w polskich rozgrywkach Barkom-Każany Lwów.

Ukraińcy rozpoczną swoje grupowe zmagania od starcia z Macedonią Północną. Mecz odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 19:00 w Sport Arenie w Łodzi przy ul. Aleja Unii Lubelskiej 2. Wstęp na to oraz pozostałe domowe spotkania Ukrainy będzie całkowicie darmowy, a obiekt będzie otwarty na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Kolejnym spotkaniem podopiecznych trenera Krastinsa będzie mecz z Chorwacją, który odbędzie się w środę 31 maja o godz. 19:00 również w łódzkiej Sport Arenie. Po tym starciu Ukraińcy rozegrają wyjazdowe spotkania i powrócą do Łodzi na ostatni mecz grupowy z Belgią, który zaplanowano na 14 czerwca na godz. 19:00.

Organizację spotkań reprezentacji Ukrainy w Polsce wspomaga występujący w PlusLidze zespół Projekt Warszawa.

Skład reprezentacji Ukrainy na rozgrywki CEV Golden European League 2023:

  • Rozgrywający: Witalij Szczytkow, Jurij Synycia
  • Atakujący: Wasyl Tupczij, Danił Piwowarenko
  • Przyjmujący: Ołeh Płotnycki, Illa Kowalow, Timothy Poluyan, Witalij Kuczer, Jewgienij Kisiluk, Dmytro Janczuk
  • Środkowi: Jurij Semeniuk, Dmytro Teriomenko, Maksym Drozd, Władysław Szczurow
  • Libero: Dmytro Kanajew, Aleksander Bojko

Mecze domowe reprezentacji Ukrainy:

1. kolejka: Ukraina – Macedonia Północna

27 maja (sobota), godz. 19:00 – Łódź Sport Arena

2. kolejka: Ukraina – Chorwacja

31 maja (środa), godz. 19:00 – Łódź Sport Arena

5. kolejka: Ukraina – Belgia

14 czerwca (środa), godz. 19:00 – Łódź Sport Arena

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024