Czytasz: Zaczęło się śnieżne szaleństwo! Darmowe skibusy czekają

Zaczęło się śnieżne szaleństwo! Darmowe skibusy czekają

I tak już będzie przez całą zimę, na dwóch liniach.

W Beskidach powoli rozpoczyna się już sezon narciarski. Czynne są wyciągi na Białym Krzyżu i w ośrodku Beskid Sport Arena w Szczyrku. Wkrótce dołączą kolejne ośrodki. Od piątku władze Szczyrku uruchomiły – po raz pierwszy w historii – darmowe skibusy dla narciarzy i mieszkańców. 

Wczoraj rano wystartował darmowy skibus dla zwolenników sportów zimowych. To historyczny moment dla Szczyrku. Ruszył w kierunku Beskid Sport Areny w Szczyrku i tak już będzie przez całą zimę, na dwóch liniach (Skalite - Solisko, Sanktuarium św. Jakuba - Beskid Sport Arena). 

fot. Beskid Sport Arena

 

Szefowa miejskiego centrum informacji turystycznej Sabina Bugaj poinformowała, że będą kursowały przez cały sezon zimowy na dwóch liniach: ze Skalitego do Soliska oraz spod sanktuarium św. Jakuba do Szczyrku Biłej. Obecnie kursują co pół godziny, ale w szczycie sezonu pojadą co kwadrans. 

 

Beskidzki ośrodek przygotowywał się do otwarcia sezonu zimowego całą noc i czeka na pierwszych narciarzy od samego rana. Sezon zimowy ruszył na całego dziś o 8:30.

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest górna polana Beskid Sport Areny. Na poniższej mapie jest to obszar zaznaczony na pomarańczowo.

SZCZEGÓLY TRASY:

-> trasa numer 1 na długości 400 m do wyciągu WN1.
-> trasa numer 4 na całej długości 200 m przy wyciagu WN2.
-> wjazd i zjazd na szczyt BSA koleją linową beskid
-> warunki na obu trasach bardzo dobre
-> ośrodek czynny w godzinach 8.30-16.00 i 17.30-20.30
-> w sesji wieczornej SnowPark
-> w sesji wieczornej orczyki czynne do 20.15
-> ostatni zjazd kanapą o 20.30

Czytaj więcej