Czytasz: Mistrz motocrossu z trzeciej klasy

Mistrz motocrossu z trzeciej klasy

Ma zaledwie dziewięć lat, a na koncie tytuły mistrzowskie i zwycięstwa w prestiżowych zawodach w Polsce i za granicą.

Mowa o bytomianinie Sewerynie Gaździe, który w tym roku rozpoczął pierwszy sezon w motocyklowych zawodach i od razu odniósł sukces.

- Zaraził się tym niemożliwie. Chłopak jest ambitny i ma do tego smykałkę. Wolałbym jednak, żeby grał w piłkę, albo łowił ryby, ale Sewerynowi bardziej odpowiadało skakanie przez przeszkody na rowerze. Tak to wszystko się zaczęło – mówi nam Sebastian Gazda, tato Seweryna, który jest prezesem bytomskiego Stowarzyszenia Motocyklistów „Ajska Enduro Team”.

Fot. Katarzyna Kozak

Początek

Miał sześć lat, kiedy po raz pierwszy wsiadł na motocykl, który od razu stał się jego pasją. - Z każdym rokiem osiągał coraz lepsze wyniki, dlatego zdecydowaliśmy się, że wystartuje w profesjonalnych zawodach. Już po kilku turniejach okazało się, że Seweryn to wielki talent, który potrafi wygrywać z najlepszymi – dodaje jego tata.

Profesjonalne zawody

Swoją przygodę na profesjonalnych zawodach motocyklowych Seweryn, na co dzień zawodnik Stowarzyszenia Motocyklowego AJSKA TEAM, rozpoczął w marcu br. Wyniki, jakie osiągnął, były od początku świetne.

- Po kilku startach syn zaczął wygrywać turnieje, pokonując o wiele starszych zawodników - mówi Sebastian Gazda.

Fot. Katarzyna Kozak

Młody motocyklista ma za sobą w tym roku już ponad dwadzieścia startów, z czego aż w siedmiu odnosił zwycięstwa, między innymi: w Cross Country Czerwionka Leszczyny /trzykrotnie/, w Pucharze Dąbrowy Górnicznej MXDG /dwukrotnie/ oraz dwukrotnie w Motocrossowych Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w klasie MX65. Swoje umiejętności Seweryn prezentował także podczas dwóch startów w Bytomiu, gdzie dwukrotnie zajął trzecie miejsce.

Sukcesy

Największym sukcesem Seweryna Gazdy było zajęcie w ogólnej klasyfikacji pierwszego miejsca w Pucharze Polski Południowej w klasie MX 65 oraz pierwszego miejsca w Pucharze Top Amator Cup. Świetnie młody motocyklista spisał się także podczas zawodów Pucharu Polski Super Enduro w klasie młodzik.

Seweryn na torze wyścigowym w Petrowicach pod Karwiną:

- Teraz mamy przerwę w zawodach, aby Seweryn nie wypadł z formy, chodzi w weekendy do szkółki żużlowej w Świętochłowicach – mówi Sebastian Gazda.

Fot. Katarzyna Kozak

Czytaj więcej