Czytasz: Seryjny oszust z Sosnowca

Seryjny oszust z Sosnowca

Usłyszał 60 zarzutów. Grozi mu 8 lat więzienia


Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zakończyli postępowanie w sprawie seryjnego przestępcy, który w ostatni roku dokonał blisko 60 oszustw i usiłowań wyłudzeń, działając na szkodę firm oferujących usługi telekomunikacyjne i instytucji pożyczkowych. Na podstawie sfałszowanych dokumentów i pieczątek, posługując się podrobionymi dowodami osobistymi na różne nazwiska, wyłudził pieniądze i towary. Straty? Ponad 21 tys. złotych.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zdobyli informacje, że nieposiadający stałego miejsca zameldowania 32-letni mężczyzna, może wyłudzać różnego rodzaju towary i pożyczki, bowiem w zależności od sytuacji posługuje się różnymi danymi osobowymi.

Oszusta zatrzymano na początku tego roku. Wtedy okazało się, że był już poszukiwany listami gończymi. Znaleziono przy nim cztery podrobione dowody osobiste, pieczątki nieistniejących firm i inne dowody, dzięki którym ustalono rozmiar przestępczej działalności 32-latka.

Mężczyźnie ostatecznie przedstawiono blisko 60 zarzutów usiłowań i dokonań oszustw, polegających na wyłudzeniach pieniędzy z firm pożyczkowych oraz sprzętu elektronicznego z firm świadczących usługi telekomunikacyjne. Za popełnione przestępstwa może trafić do więzienia na 8 lat.