Czytasz: Seryjni złodzieje paliwa zatrzymani

Seryjni złodzieje paliwa zatrzymani

Zarzuty kradzieży paliwa usłyszało dwóch mieszkańców Piekar Śląskich, którzy w powiecie tarnogórskim okradali stacje paliw.

Tarnogórscy policjanci jechali na interwencję, kiedy usłyszeli komunikat dyżurnego dotyczący kradzieży paliwa na jednej z tarnogórskich stacji benzynowych. Sprawcy mieli poruszać się samochodem marki Audi. Stróże prawa byli blisko tego miejsca, więc powiadomili dyżurnego, że podejmą interwencję. Kiedy policjanci jechali w kierunku okradzionej stacji paliw, usłyszeli kolejny komunikat dyżurnego.

Tym razem przez sprawców poruszających się tym samym autem, została okradziona inna stacja benzynowa. Policjanci praktycznie byli już na miejscu. Podjeżdżając do okradzionej stacji paliw mundurowi zauważyli, jak z piskiem opon odjeżdża ciemne audi. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszyli za złodziejami w pościg. Chwilę później auto zostało zatrzymane. W środku siedziało dwóch mężczyzn, którzy twierdzili, że nie wiedzą dlaczego zostali zatrzymani.

Kiedy w ich samochodzie policjanci znaleźli kradzione tablice rejestracyjne oraz osiem kanistrów, z których pięć po brzegi było wypełnionych olejem napędowym, rabusie szybko zmienili zdanie i przyznali się do kradzieży. 35 i 27-letni mieszkańcy Piekar Śląskich zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnej celi.

Okazało się, że złodzieje okradali stacje paliw z terenu powiatu tarnogórskiego już od stycznia tego roku. W tym czasie zdołali ukraść paliwo warte ponad 4,5 tysiąca złotych. Amatorzy „darmowego tankowania” usłyszeli już zarzuty kradzieży dokonanej czynem ciągłym. Śledczy sprawdzają także, jakie inne okradzione stacje paliw na terenie województwa śląskiego ma na swoim koncie para złodziei.

Czytaj więcej