Silesion.PL

serwis informacyjny

Serial Władca Pierścieni od Amazona z 20 odcinkami w pierwszym sezonie

Serial produkcji Amazona będzie prequelem, który rozgrywa się przed wydarzeniami z pierwszej części trylogi JRR Tolkiena “Władca Pierścieni”. Amazon Studios zamówiło kilka sezonów w ramach zaangażowania studia w tworzenie większej ilości scenariuszy.

Amazon ujawnił, że serial opowiadać będzie o czasach zwanych jako Wiek Númenora lub Druga Era czyli 3441 lat przed wydarzeniami Drużyny Pierścienia. Oznacza to niestety, że prawdopodobnie nie zobaczymy wielu postaci z oryginalnej serii, ponieważ nie było ich w tym czasie (na przykład Hobbitów).

3441 lat to dość długi czas, więc nie jest do końca jasne, jaką część ustalonej już tradycji Tolkiena zobaczymy. Powstanie wielkiego złego pierścienia Saurona i utworzenie Ostatniego Sojuszu Elfów i Ludzi ma miejsce pod koniec Drugiej Ery.

Proces uzyskiwania praw do serii nie był łatwy dla Amazon Studios. Wszystko zmieniło się wraz z decyzją 93-letniego Christophera Tolkiena, syn J.R.R. Tolkiena, który w 2017 roku zrezygnował z funkcji dyrektora funduszu powierniczego zajmującego się opieką nad spuścizną literacką słynnego pisarza. Christopher Tolkien starał się bowiem strzec dorobek ojca przed nadmierną komercjalizacją. Krytycznie odnosił się do tematu umieszczenia podobizn postaci z „Władcy Pierścieni na automatach tzw. “jednorękich bandytach” czy też o obydwu trylogiach wyreżyserowanych przez Petera Jacksona. Amazon nabywając prawa do serialowej ekranizacji „Władcy Pierścieni” potwierdza że serial może okazać się kolejną “Grą o tron”.

Rozszerzenie serii do 20 odcinków jest odważnym posunięciem ze strony Amazona, ponieważ w erze telewizji częściej występuje mniejsza liczba odcinków. Odcinki w sezonach “Gry o tron” systematycznie skracano z 10 odcinków do 7 odcinków, a następnie do 6 w ciągu ostatnich kilku sezonów. Reżyser filmu Jurassic World: Fallen Kingdom JA Bayona będzie odpowiedzialny za dwaa pierwsze odcinkami serialu.

W rozmowie z niemieckim Towarzystwem Tolkiena, uczony i kierownik serialu, Tom Shippey, Tom Shippey powiedział, że spadkobiercy Tolkiena mają prawo weta wobec treści zawartych w serialu, które nie odpowiadają wizji autora dotyczącej sagi.

Tolkien Estate będzie nalegać, aby główny kształt Drugiej Ery nie został zmieniony”, powiedział Shippey. „Sauron atakując Eriador, zostaje zmuszony przez ekspedycję númenorejską, wrócić do Númenor.”

Shippey potwierdził również, że Trzecia Era Śródziemia – w której osadzono Hobbita i Władcę Pierścieni – jest niedostępna dla tej serii, co sugeruje, że w serialu nie będzie żadnych hobbitów.

Aktorzy z filmu Władca Pierścieni:

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author