Czytasz: Szukają statystów do serialu w Rybniku. Zgłoś się!

Szukają statystów do serialu w Rybniku. Zgłoś się!

Na terenie Rybnika powstaje serial medyczny Diagnoza TVN. Teraz trwa poszukiwanie statystów

 

Rybnik to "miasto z ikrą", które już jesienią będzie mogło pochwalić się udziałem w serialu. Na początku marca ogłoszono przetarg na "Promocję miasta poprzez lokowanie produktu turystycznego Miasta Rybnika w serialu fabularnym emitowanym na antenie telewizji ogólnodostępnej". 

Do realizacji zamówienia zgłosiła się telewizja TVN. Za promocję miasta w serialu Rybnik zapłaci stacji 369 tys. zł.  Powstanie serial medyczny pt. Diagnoza.

Powstanie trzynaście odcinków. Poznamy historię Anny ( Maja Ostaszewska) oraz lekarzy i pacjentów z rybnickiego szpitala. W ich role wcielą się m. in. : Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz, Magdalena Popławska, Michał Czernecki, Beata Ścibakówna, Sonia Bohosiewicz, Anna Smołowik i Antoni Królikowski. Producentką serialu została Dorota Kośmicka-Gacke, a za kostiumy odpowiada Dorota Williams. Reżyserami serialu są: Xawery Żuławski i Łukasz Palkowski. Pierwsze zdjęcia kręcone są w studiu w Warszawie.

Teraz ogłoszono casting na statystów. Udział w castingu do serialu TVN "Diagnoza" w Rybniku mogą wziąć osoby powyżej 16 roku życia. Filmowcy poszukują osób z następujących miast: Rybnika, Raciborza, Wodzisławia Śląskiego, Orzesza, Żor, Knurowa i okolic. Udział w castingu  jest bezpłatny i mogą wziąć w nim udział osoby powyżej 16 roku życia. Planowane wynagrodzenie w wysokości ok. 90 zł.

Zgłoszenia zawierające:
- imię i nazwisko,
- datę urodzenia,
- numer telefonu,
- wymiary (wzrost, waga)
- aktualne zdjęcia
- przesyłać można na adres: katowice@studioabm.com.pl z dopiskiem: Rybnik

Nowa produkcja

Najnowsza realizacja TVN-u to serial medyczny z gatunku procedural - wokół głównych bohaterów w każdym odcinku pokazywany zostanie osobny przypadek medyczny. Jego akcja będzie rozgrywać się na terenie Rybnika. W całej serii serialu pojawią się ujęcia z miasta, a także padać będzie nazwa miasta. Głównym obiektem serialu będzie kampus. Emisja odbędzie się jesienią w najlepszym czasie antenowym. 

Rozpoczęły się już pierwsze przygotowania. Do produkcji serialu stacja TVN potrzebuje mieszkań. Dlatego urząd miasta apelował do wszystkich mieszkańców z dzielnicy Chwałowice o ich udostępnianie. Rozmawialiśmy z koorydantorem projektu. Stacja poszukuje jeszcze dwóch mieszkań. Lokale będą wykorzystywane od 12 do 18 czerwca. 

Na jakich zasadach? 

Promocja Rybnika w serialu ma się odbywać poprzez:

  • lokowanie Miasta Rybnika w minimum 12 odcinkach serialu, gdzie długość każdego odcinka wynosić będzie minimum 40 minut,
  • realizację minimum 36 ujęć, we wszystkich odcinkach serii, zawierających lokowanie miasta Rybnika, w tym pokazanie architektury Rybnika oraz charakterystycznych miejsc w ujęciach plenerowych. Miejsca wykonywania ujęć na terenie Miasta Rybnika zostaną zaproponowane przez Zamawiającego po podpisaniu umowy i będą mogły być przedmiotem negocjacji ze względu na  dopasowanie do fabuły serialu.
  • minimum 6 wskazań słownych – „Rybnik”, łącznie we wszystkich odcinkach serii. Wskazania zostaną wykorzystane w pozytywnej lub neutralnej składni zdania. Bohaterowie serialu powinni posługiwać się nazwą „Rybnik” podczas realizacji scen,
  • emisję serialu na antenie telewizyjnej, dostępnej na minimum dwóch platformach cyfrowych w jakości HD, oraz w naziemnej telewizji cyfrowej,
  • emisję serialu, która powinna rozpocząć się najpóźniej w październiku 2017 roku, w najlepszym czasie antenowym (niedziela, poniedziałek, wtorek lub środa, emisja powinna się rozpocząć najwcześniej o 20.00, a kończyć się powinna najpóźniej o 23.00, jeden odcinek premierowy w tygodniu).

Serial ma być również dostępny na platformie VoD. Ponadto, nazwa miasta ma pojawić się w napisach końcowych. Wysoką oglądalność serialu mają zapewnić znani aktorzy. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia udziału w serialu:

  • minimum jednego aktora/aktorki, który/a wystąpił/a w swojej karierze w minimum trzech serialach,
  • minimum dwóch aktorów/aktorek, którzy w ostatnich 5 latach zagrali w filmie fabularnym wyświetlanym w polskich kinach, który obejrzało według ilości sprzedanych biletów minimum milion osób. 

 

 ZOBACZ PANORAMĘ RYBNIKA

Czytaj więcej