Czytasz: Megaprodukcja o Piastach według Smarzowskiego?

Megaprodukcja o Piastach według Smarzowskiego?

„Chyba jesteśmy ustawieni na trzy sezony i szukamy pieniędzy” - mówi reżyser.

Smarzowski ma pomysł na serial o Piastach i nie jest to ten, o którym mówiła TVP chcąc zrealizować produkcję o Jagiellonach.

- Na razie pracują szare komórki w mojej głowie i w głowie Wojtka Rzehaka, z którym razem to piszemy. Chyba jesteśmy ustawieni na trzy sezony i szukamy pieniędzy, ponieważ to przedsięwzięcie jest karkołomne, bardzo kosztowne, międzynarodowe, z aktorami z całej Europy - mówił reżyser Wojciech Smarzowski na antenie radia TOK FM.

serial o piastach
fot. Wikipedia

Smarzowski dodał, że nie bez powodu zrobił „Księdza” dla serwisu Showmax, który jego zdaniem stanowi duże wsparcie dla rodzimych twórców, dla których przeznaczane są środki finansowe.
Akcja serialu o Piastach ma się rozgrywać w X wieku w czasach Mieszka I.

Mielibyśmy zobaczyć początki polskiej państwowości z wątkami sensacyjno-miłosnymi oraz politycznymi. Produkcja stanowiłaby także spojrzenie na słowiańskie i pogańskie wierzenia. Smarzowski wyznał na antenie, że ma świadomość czasochłonności takiego przedsięwzięcia:

- To jest taki projekt, w który wejdę na pięć, sześć lat. I jeżeli teraz przygotuję sobie grunt, będę mógł pracować etapami. Dlatego próbuję skoordynować różnego rodzaju ruchy produkcyjno-finansowe, które zapewniłyby nam bezpieczeństwo i wiarę, że ten serial zrobimy - dodaje Smarzowski. 

Oznacza to, że przez najbliższe lata nie zobaczymy w kinie żadnego nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego? Reżyser powiedział, że zdjęcia do serialu ruszą najwcześniej w 2018 roku, ale do tego czasu ma zamiar zrealizować jeden lub dwa obrazy dotykające historii współczesnej.

Showmax na razie wstrzymuje się od komentarza w tej sprawie.

źródło: www.antyradio.pl 

Czytaj więcej