Czytasz: Internauci o serialu "Koronie Królów". Zobaczcie najlepsze memy

Internauci o serialu "Koronie Królów". Zobaczcie najlepsze memy

Pierwsze odcinki historycznej telenoweli w TVP już za nami. Jak komentują je internauci?

Dzieje ostatnich Piastów - Władysława Łokietka i jego syna Kazimierza Wielkiego - zostały  przypomniane w "Koronie królów", serialu produkcji TVP. Pierwsze odcinki historycznej telenoweli zobaczyliśmy w TVP1 pierwszego stycznia.

Do boju od razu ruszyli internauci, którzy w traydycyjny sobie sposób komentują serialową rzeczywistość. Powstały już dziesiątki memów z "Koroną królów" w roli głównej.

Korona Królów - MEMY:

Serial "Korona królów" w TVP

"Korona królów" to pierwszy serial produkcji TVP o średniowiecznej historii. Jego akcja rozpoczyna się w 1333 roku, gdy król Władysław Łokietek zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski zapada na zdrowiu i umiera, a na tronie zasiada jego jedyny żyjący syn - Kazimierz, współcześnie nazywany Wielkim. Produkcja, na potrzeby której do tej pory zrealizowano 153 dni zdjęciowe, prezentuje nie tylko walkę o władzę, ale także intrygi, miłość i zdrady ostatnich Piastów.

"Korona królów" miała premierę na antenie TVP1 pierwszego stycznia, kiedy widzom pokazane zostały dwa odcinki. Kolejne będą prezentowane codziennie, cztery razy w tygodniu od poniedziałku do czwartku, aż do wakacji.

Serial "Korona królów" reżyserowali Wojciech Pacyna i Jacek Sołtysiak. Muzykę do serialu skomponował Marcin Przybyłowicz, za scenografię odpowiadał Andrzej Haliński, a za kostiumy i charakteryzację kolejno Elżbieta Radke i Justyna Zaranek.

Na ekranie zobaczymy także m.in. Roberta Gonerę, Sławomira Orzechowskiego, Katarzynę Czaplę, Andrzeja Popiela, Paulinę Lasotę, Marcina Rogacewicza, Martę Bryłę, Annę Grycewicz, Agatę Bykowską, Karinę Seweryn, Jacka Kopczyńskiego, Andrzeja Deskura oraz Tomasza Sapryka.

(PAP)

autorka: Martyna Olasz

Serial "Korona królów". Gdzie oglądać online?

"Korona Królów" jest dostępna w internecie. Serial można oglądać w serwisie vod.tvp.pl.

Serial "Korona królów" w TV. Kiedy emisja?

"Korona królów" w TVP1 emitowana jest od 1 stycznia 2018 roku. Serial możemy oglądać cztery razy w tygodniu. "Korona królów" emitowana jest o godz. 18:30 od poniedziałku do czwartku.

Czytaj więcej