Czytasz: "Mam wrażenie, że Diagnoza jest wszędzie"

"Mam wrażenie, że Diagnoza jest wszędzie"

5 września premiera nowego serialu TVN, którego akcja rozgrywa się w Rybniku.

- Mam wrażenie, że „Diagnoza” jest wszędzie – mówi o nowym serialu telewizji TVN Agnieszka Skupień, asystentka prezydenta Rybnika, bo to właśnie tu rozgrywać się będzie akcja serialu.

premiera serialu diagnoza. co zaplanowało miasto?

Skupień przyznaje, że wspólnego oglądania nie będzie, przygotowanie tego typu atrakcji kosztowałoby bowiem zbyt dużo. W oczekiwaniu na premierę miasto przygotowało za to swój spot z udziałem znanych rybniczan.

Ekipa serialu “Diagnoza” w Rybniku!

- Nasi mieszkańcy wcielili się w rolę medyków, lekarzy, pielęgniarek i pokazani zostali w przestrzeni miasta - opowiada Skupień.

- Za zgodą autora udało się nam do spotu wykorzystać tę samą muzykę, którą usłyszymy w serialu – dodaje. Spot zobaczyć można na stronie Urzędu Miasta lub też w serwisie YouTube.

To nie koniec promocji. Zapowiedź nowego serialu Diagnoza pojawiła się także na miejskich bilbordach i w miejskiej gazecie, która przybrała nową szatę graficzną, związaną oczywiście z Diagnozą.

Zakościelny i Ostaszewska. Zobacz zdjęcia z planu "Diagnozy"

Rybnickich smaczków, jak zdradza miasto, jest jeszcze więcej. Jednym z nich jest m.in. informacja o pomiarach, które jeszcze przed produkcją były prowadzone w tutejszym szpitalu. Dzięki nim w warszawskim studio, w którym kręcono sceny serialu Diagnoza, w skali jeden do jednego odwzorowane zostało okno z rybnickiego szpitala.

Rybnik, a w zasadzie jedno z jego osiedli, da się zauważyć także, kiedy Maciej Zakościelny, jeden z głównych bohaterów serialu będzie grał na perkusji. Tuż za nim widoczna będzie tutejsza grafika.

W samym środowisku medycznym również jest głośno o Diagnozie. - Na samym początku, kiedy okazało się, że miasto zagra w serialu, na jednym z branżowych portali medycznych również pojawiła się taka informacja – mówi Skupień.

Silesion.pl na planie "Diagnozy"

Premiera nowego serialu Diagnoza kręconego w Rybniku 5 września o godz. 21:30 w telewizji TVN.

Czytaj więcej