Czytasz: Seria wypadków na Śląsku Cieszyńskim

Seria wypadków na Śląsku Cieszyńskim

Za szybko, bez prawa jazdy, na zepsutych światłach. Dzień pełen ofiar na drogach.

Jak informuje policja, dziś rano około godz. 8:40 na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Wiślańskiej (DW 941-Ustroń) miało miejsce tragiczne zdarzenie. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w chwili wypadku nie działała sygnalizacja świetlna. Kierująca toyotą yaris wjechała na skrzyżowanie od strony Goleszowa i zderzyła się z jadącym w kierunku Wisły volkswagenem caravelle.

W wyniku wypadku zginęła 68-letnia mieszkanka Holandii. Kierującemu volkswagenem, 42-letniemu mieszkańcowi Zebrzydowic nic się nie stało poza niegroźnymi potłuczeniami ciała.

Droga w kierunku Wisły była zablokowana przez kilka godzin. Mundurowi wyznaczyli objazd przez centrum miasta. Okoliczności wypadku wyjaśniają cieszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Dodatkowo, w ciągu całego dnia na Śląsku Cieszyńskim doszło do kilku kolizji.

Jak informują nas czytelnicy, w Dębowcu miała miejsce kolizja dwóch samochodów osobowych. Jak się później okazało - jeden z kierujących nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do kolejnej kolizji doszło na drodze S-52 w Cieszynie, gdzie zderzyły się dwa samochody. Natomiast na drodze DK-81 w Pawłowicach, na granicy z naszym powiatem był wypadek. - Nadmierna prędkość kierowcy doprowadziła do wypadnięcia samochodu z drogi. Kierowca został odwieziony do szpitala - informuje nas czytelnik, pisząc na kontakt@silesion.pl

Czytaj więcej