Silesion.PL

serwis informacyjny

Selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski: Moje serce zacznie bić mocniej

trener reprezentacji Polski Robert Kalaber

trener reprezentacji Polski Robert Kalaber

Już w czwartek w Bratysławie rozpocznie się finał kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Na inaugurację reprezentacja Polski zmierzy się z Białorusią. Mecz transmitowany będzie w TVP Sport. – To z kim gramy w pierwszym spotkaniu, nie ma znaczenia. Mamy jednak większe szanse w sierpniu niż gdyby turniej był przykładowo rozgrywany w lutym – przekonuje trener reprezentacji Polski Robert Kalaber.

Pochodzi z Bratysławy

Dlaczego szanse są większe? – Przykładowo w reprezentacji Słowacji jest kilku zawodników, którzy ostatnio nie grali żadnego meczu, sparingu, a nie da się tego nadrobić biegając, jeżdżąc na rowerze – przekonuje Robert Kalaber, który urodził się i wychował w Bratysławie. – W czwartek moje serce zacznie bić mocniej. W Bratysławie zacząłem grać w hokeja, na tym lodowisku stawiałem pierwsze kroki i mieszkałem w Bratysławie do szesnastego roku życia. Sentyment jest, ale teraz interesuje mnie tylko dobra gra polskiej drużyny – zaznacza słowacki szkoleniowiec.

Ilu kibiców przyjdzie?

Podczas meczów finałowych turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, hala w Bratysławie będzie mogła być wypełniona do 75 procent. Sprzedaż wejściówek rozpoczęła się jednak dopiero pod koniec poprzedniego tygodnia. – Od dwóch tygodni w słowackich mediach jest głośno o kwalifikacjach, bo wcześniej było wiele znaków zapytania dotyczących udziału zawodników z NHL, kibiców. Nie wiadomo jednak, ile organizatorzy sprzedadzą biletów. Nie tak łatwo sprzedać tysiące wejściówek w ciągu krótkiego czasu. W Słowacji czekają na finał kwalifikacji, ale nie ma takiego oczekiwania jak przed mistrzostwami świata – podkreśla Kalaber.

Wszystkie mecze Polaków kibice zobaczą w TVP Sport.

Terminarz finałowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich

26 sierpnia, czwartek

  • Białoruś – Polska, godz. 15:15
  • Austria – Słowacja, godz. 19:15

27 sierpnia, piątek

  • Białoruś – Austria, godz. 15:15
  • Słowacja – Polska, godz. 19:15

29 sierpnia, niedziela

  • Polska – Austria, godz. 13:30
  • Słowacja – Białoruś, godz. 17:30

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024