Silesion.PL

serwis informacyjny

SELECT na kolejne trzy sezony w Fortuna 1 Lidze

SELECT na kolejne trzy sezony w Fortuna 1 Lidze 2022

SELECT na kolejne trzy sezony w Fortuna 1 Lidze 2022

SELECT pozostaje producentem oficjalnej piłki Fortuna 1 Ligi na kolejne trzy sezony (do sezonu 2025/2026). Współpraca z duńską firmą trwa od sezonu 2020/2021 i od tej pory wszystkie pierwszoligowe mecze rozgrywane są piłką marki Select Brillant Super TB.

Select Sport z dumą informuje, że obecna umowa została przedłużona o kolejne trzy sezony. Fortuna 1 Liga to dopiero drugi przypadek w Europie, w którym mecze na drugim poziomie rozgrywkowym rozgrywane są piłką marki Select. Jesteśmy wdzięczni zarządowi Fortuna 1 Ligi, za obdarzenie nas i naszych produktów zaufaniem. To samo dotyczy wszystkich klubów grających w pierwszoligowych rozgrywkach. W imieniu własnym i Select Sport Denmark życzymy wszystkim zespołom powodzenia w obecnym sezonie – mówi Paul Szostek, główny przedstawiciel firmy SELECT na Polskę.

Lipiec 2020 roku był przełomowym momentem dla pierwszoligowej społeczności, bo właśnie wtedy ogłaszaliśmy nową współpracę z firmą SELECT. Wówczas po raz pierwszy rozgrywki Fortuna 1 Ligi doczekały się jednolitej futbolówki. Cieszymy się, że już po dwóch latach współpracy udało nam się osiągnąć porozumienie na kolejne trzy sezony. Długoterminowa umowa to stabilizacja dla całej ligi, ale także utrzymanie profesjonalizacji na wysokim poziomie – mówi Marcin Janicki, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej. 

Współpraca firmy SELECT z Fortuna 1 Ligą trwa od początku sezonu 2020/2021. Dzięki temu pierwszoligowi piłkarze używają tym samych piłek co zawodnicy w najwyższej klasie rozgrywkowej m.in. w Portugalii, Szwecji, Danii, Finlandii, czy Rumunii. Ponadto firma SELECT dostarcza swoją piłkę DERBYSTAR do niemieckiej Bundesligi i holenderskiej Eredivisie. Model DERBYSTAR jest jednakowy z Select Brillant Super TB.  

Piłka Select Brillant Super TB V22 składa się z 32 paneli zgrzewanych termicznie, które chłoną mniej wody niż piłki szyte ręcznie, dzięki czemu piłka zachowuje pierwotną masę podczas gry na mokrej nawierzchni. Pod materiałem osłony kryje się nowo opracowane poszycie wykonane ze specjalnej pianki o grubości 4 mm oraz pęcherz lateksowy Zero-Wing z wbudowanym punktem równowagi umieszczonym przeciwlegle do wentyla. Nowa struktura materiału zapewnia bardziej stabilną trajektorię, zoptymalizowane tarcie między piłką, a butem, a także lepszą przyczepność dla bramkarzy.  

Oficjalna piłka Fortuna 1 Ligi z logotypem rozgrywek jest dostępna do kupienia u oficjalnych dystrybutorów SELECT w Polsce. W ofercie dostępna jest zarówno oficjalna piłka meczowa, jak i replika. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024