Czytasz: Sebastian Olma zostanie mistrzem włoskiej kuchni?

Sebastian Olma zostanie mistrzem włoskiej kuchni?

Dziś finał konkursu Pasta World Championship. O prestiżowy tytuł zawalczy w nim bielszczanin!

Dziś w Mediolanie odbywa się finał konkursu Pasta World Championship. Konkurs organizowany jest przez Akademię Barilla, która w tym roku obchodzi swoją 140. rocznicę istnienia. Konkurs jest swego rodzaju celebracją jednej z najważniejszych potraw włoskich, "pasty" - czyli makaronu. Na mistrzostwach po raz pierwszy znalazł się reprezentant z Polski, bielszczanin Sebastian Olma.

W Polce kucharz dał się poznać szerszej publiczności jako zwycięzca drugiej edycji telewizyjnego show Top Chef.


Bielszczanin w swoim dotychczasowym dorobku zawodowym odniósł niejeden sukces. Sebastian Olma pracował bowiem w restauracji Gordona Ramsaya w Londynie.

Początek jego kariery zawodowej miał miejsce w Bielsku-Białej, pracował m.in. w Folwarku, Pod Dobrą Datą i w Karczmie pod Lotniskiem.
W Wielkiej Brytanii bielszczanin pracował m.in. w Brasserie Chez Gérard czy restauracji zabytkowego hotelu Claridge’s, gdzie zajmował się kuchnią francuską i brytyjską, a także w restauracji nagrodzonej gwiazdką Michelin Pied à Terre i restauracji Toma Aikensa — brytyjskiego mistrza kuchni.

Po zwycięstwie w programie Top Chef bielszczanin został szefem kuchni w warszawskiej restauracji Kafe Zielony Niedźwiedź. Od września pan Sebastian jest szefem kreatywnym w restauracji Belvedere.

Casarecce Barilla z borowikami, combrem z jelenia i brukselką

Każdy uczestnik włoskiego konkursu zobowiązany był przygotować autorskie danie. Bielszczanin stworzył Casarecce Barilla z borowikami, combrem z jelenia i brukselką. Druga konkursowa konkurencja polega na wykorzystaniu składników z Mystery Box, czyli skrzynki, której zawartosć uczestnicy poznają dopiero podczas konkurencji. Nagrodą w konkursie jest możliwość odbycia szkolenia o wartości 5000 euro w prestiżowej szkole Alma.

Zdjęcia: www.facebook.com/OlmaSebastian/

Czytaj więcej