Silesion.PL

serwis informacyjny

Sebastian Bergier przechodzi ze Śląska Wrocław do GKS Katowice

Sebastian Bergier przechodzi ze Slaska Wroclaw do GKS Katowice

Sebastian Bergier przechodzi ze Slaska Wroclaw do GKS Katowice

Nastąpiła wymiana zawodników pomiędzy GKS-em Katowice i Śląskiem Wrocław. Do katowickiego klubu dołączył Sebastian Bergier, a Śląsk pozyskał Patryka Szwedzika.

Sebastian Bergier trafił do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego ze Śląska Wrocław. Piłkarz związał się z GieKSą kontraktem ważnym do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia. 23-letni napastnik jest wychowankiem zespołu z Wrocławia. W sezonie 2018/2019 był dwukrotnie wypożyczany, najpierw do pierwszoligowej Stali Mielec, a następnie do drugoligowych Wigier Suwałki. Latem 2019 roku wrócił na Dolny Śląsk i w ostatnich sezonach występował zarówno z pierwszą drużyną Śląska w Ekstraklasie (31 meczów), jak i z drugą drużyną na szczeblu trzeciej oraz drugiej ligi. W sezonie 2020/2021 strzelił 20 bramek w rozgrywkach eWinner 2 ligi. Wystąpił także w trzech meczach reprezentacji Polski do lat 18.

Tworząc założenia na zimowe okno transferowe, zakładaliśmy możliwość odejścia z Klubu Patryka Szwedzika, który nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego 30 czerwca br. kontraktu. Poszukiwaliśmy zawodnika, który mógłby wzmocnić rywalizację sportową w ofensywie. Jednym z piłkarzy będących w kręgu zainteresowań Klubu był Sebastian Bergier, wychowanek Śląska Wrocław, którym interesowaliśmy się już od dłuższego czasu, natomiast jego pozyskanie dotąd było bardzo trudne. Rozważaliśmy różne warianty i kierunki działań transferowych. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, aby wytransferować z Klubu Patryka Szwedzika, chcąc zrobić miejsce w drużynie i w budżecie Klubu dla nowego piłkarza. W procesie decyzyjnym braliśmy pod uwagę wiele okoliczności m.in. właśnie kończący się kontrakt Patryka, oferty na zawodnika, ocenę jego przydatności dla zespołu w rundzie jesiennej, ale również perspektywę na rundę wiosenną bieżącego sezonu, a także sytuację na rynku transferowym. Wiedząc o zainteresowaniu Patrykiem Szwedzikiem przez Śląsk Wrocław, a także o analogicznie kończącym się kontrakcie Sebastiana Bergiera, Kluby doszły do porozumienia w sprawie transakcji wiązanej. W efekcie nastąpiła wymiana zawodników. Wierzę, że Sebastian szybko zaadaptuje się w drużynie, a na boisku uwolni drzemiący w nim potencjał – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author