Silesion.PL

serwis informacyjny

SD Worx wzrasta w Katowicach. Firma otworzyła w .KTW II nowe biuro

Biurowce .KTW w Katowicach. Inwestycja TDJ Estate

Biurowce .KTW w Katowicach. Inwestycja TDJ Estate

SD Worx, wiodący europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, postawił kolejny ważny krok w rozwoju firmy na polskim rynku. Firma uruchomiła biuro w drugiej części kompleksu .KTW, zlokalizowanego w sąsiedztwie katowickiego Spodka. Do dyspozycji pracowników jest 1478 mkw. nowoczesnej i dopasowanej do potrzeb przestrzeni z widokiem na Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Katowice to miasto biznesu – świat międzynarodowych inwestorów czy lokalnych przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsca pracy. Wspieramy zawodowy rozwój naszych mieszkańców i dlatego każdego dnia staramy się budować pozytywny klimat dla przedsięwzięć biznesowych. Gospodarczą siłę miasta zawdzięczamy naszej lokalnej społeczności, biznesowym partnerom i wzajemnej zdolności do budowania silnych relacji w trosce o rozwój miasta. Każdy inwestor to nowa historia, ale łączy ich jedno – tworzenie nowej wiedzy, umiejętności czy dostępu do międzynarodowego środowiska biznesowego. SD Worx w Katowicach towarzyszymy od początku inwestycji w Polsce i obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost. Bardzo się cieszymy, że firma zdecydowała się na związanie swojej przyszłości biznesowej w dłuższej perspektywie czasowej właśnie z nami – mówi Bogumił Sobula, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Katowice.

W 2021 roku SD Worx uruchomił w biurowcu .KTW I centrum operacyjne i usługowe, w którym zajmuje się naliczaniem płac, administracją kadrową, a także oferowaniem rozwiązań służących zarządzaniem pracownikami oraz rejestracją czasu pracy. Utworzenie siedziby w Polsce to element strategii mającej na celu dalszą ekspansję na Europę Środkowo-Wschodnią. Obecnie firma posiada biura w 22 krajach, co pozwala jej kierować swoje usługi bezpośrednio do 28 państw. Buduje w ten sposób unikalny potencjał oparty na rozumieniu specyfiki lokalnego rynku i nawiązywaniu relacji z klientami.

Katowice postrzegamy jako atrakcyjne miejsce do prowadzenia biznesu, dlatego od początku wiedzieliśmy, że nasze ambitne plany chcemy realizować właśnie tutaj. W 2022 roku potroiliśmy zatrudnienie w porównaniu do 2021 roku. Obecnie zespół liczy 130 pracowników i wciąż go rozbudowujemy, również dzięki nowoczesnym i bezpiecznym przestrzeniom biurowym. Cieszymy się, że ponownie otworzyliśmy swoją siedzibę w kompleksie .KTW, który pod każdym względem spełnia nasze oczekiwania. To dla nas bardzo ważna lokalizacja, otwierająca drogę do dalszego rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Lalit Gupta, dyrektor zarządzający – Europa Wschodnia, SD Worx Poland.

Początkowo SD Worx zajął w .KTW I kilkadziesiąt stanowisk pracy w inkubatorze, który powstał z myślą o podmiotach dopiero wchodzących na katowicki rynek i chcących mieć gwarancję elastycznego rozwoju. Firma deklarowała wtedy chęć sukcesywnego wzrostu w obrębie kompleksu, a plany urzeczywistniły się w czerwcu br. SD Worx podpisał umowę na wynajem 1478 mkw. powierzchni (o 878 mkw. więcej niż wcześniej) na 24. piętrze biurowca .KTW II i przystąpił do prac aranżacyjnych. Dziś zespół pracuje już w nowym biurze.

Z nieukrywaną radością obserwowaliśmy, jak SD Worx wzrastał w murach .KTW I i umacniał swoją pozycję na katowickim rynku. Rok wystarczył, by znacznie rozbudował zespół i odczuł konieczność przeprowadzki na większą powierzchnię. Cieszymy się, że wybór nowego biura znów padł na .KTW, co potwierdza, że zaproponowana przez nas elastyczność biznesowa się sprawdza. Inkubator spełnił swoją rolę i stał się dla SD Worx trampoliną do kontynuacji rozwoju w wyższym biurowcu – komentuje Bartłomiej Solik, partner zarządzający w TDJ Estate.

SD Worx posiada ponad 75-letnie doświadczenie w obszarze płac i zarządzania zasobami ludzkimi. Znajduje się w piątce największych podmiotów o tym profilu na świecie. Poprzez uruchamianie własnych biur w kolejnych częściach Europy oraz budowanie sieci partnerskiej firma dostarcza swoje rozwiązania do 150 krajów, gdzie obsługuje ponad 82 tys. małych i dużych organizacji prowadzących działalność we wszystkich branżach.

SD Worx to druga firma, która rozpoczęła działalność w biurowcu .KTW II po uzyskaniu przez budynek pozwolenia na użytkowanie w lutym br. Swoją siedzibę ma tu Ammega, a w trakcie przeprowadzki są PwC Service Delivery Center, LQK Europe i Rise.pl.

***

Projekt .KTW

Zlokalizowana obok legendarnego katowickiego Spodka inwestycja została zaprojektowana jako kompleks dwóch obiektów połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie pełniła funkcje biurowe, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, restauracja, oddział banku, centrum medyczne kancelaria notarialna oraz inne usługi uzupełniające. Pierwszy z biurowców, .KTW I, rozpoczął działalność w czerwcu 2018 r., a drugi, .KTW II, w listopadzie 2022 r.

Zapraszamy do odwiedzenia: www.ktw.com.pl | Facebook Biurowce .KTW | Instagram biurowce.ktw

***

SD Worx

W dzisiejszym świecie pracy, ludzie chcą inspirować się tym, co robią, i mieć swobodę skupienia się na tym, co jest ważne. Organizacje potrzebują dynamicznych, zmotywowanych pracowników wspieranych przez inteligentną technologię. Jako wiodący europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, SD Worx zmienia HR w źródło wartości dla biznesu swoich klientów i ludzi, którzy dla nich pracują. SD Worx dostarcza rozwiązania dla ludzi w całym cyklu życia pracownika, od naliczania wynagrodzeń pracownikom po przyciąganie, nagradzanie i rozwijanie talentów, dzięki którym firmy odnoszą sukcesy. SD Worx napędza produktywność dzięki czterem podstawowym funkcjom: technologii, outsourcingowi, wiedzy specjalistycznej i analizom opartym na danych.

Biuro SD Worx w biurowcu .KTW II w Katowicach

Ponad 82 000 małych i dużych organizacji na całym świecie zaufało SD Worx i jego ponad 75-letniemu doświadczeniu. SD Worx oferuje swoim ludziom rozwiązania w 150 krajach, nalicza wynagrodzenia około 5 milionom pracowników i plasuje się w pierwszej piątce na świecie. 6700 pracowników SD Worx posiada biura w 22 krajach tj.: Belgii (centrala), Austrii, Chorwacji, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Mauritiusie, Holandii, Norwegii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielka Brytania. W 2021 roku SD Worx osiągnął skonsolidowany obrót w wysokości ponad 858 milionów euro.

Więcej informacji: www.sdworx.pl

***

Inwestor

TDJ Estate jest częścią TDJ – rodzinnej firmy inwestycyjnej prowadzącej działalność w wielu sektorach gospodarki. TDJ Estate od 2011 r. realizuje projekty mieszkaniowe, biurowe, a także gruntowe (land developing). Portfolio inwestora obejmuje realizacje zlokalizowane w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii m.in. w Katowicach – Osiedle Franciszkańskie i Franciszkańskie Południe w dzielnicy Ligota, kompleks wielorodzinny Bardowskiego 1 na os. Witosa oraz Pierwszą Dzielnicę położoną w sąsiedztwie Strefy Kultury, a także Zieloną Dolinę w Zabrzu i Osiedle Wieszowa w powiecie tarnogórskim. W sektorze komercyjnym flagową inwestycją spółki jest kompleks biurowy .KTW zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie katowickiego Spodka.

W TDJ Estate tworzymy przestrzenie, które na każdym kroku pozytywnie wpływają na jakość życia ludzi. Bierzemy odpowiedzialność za miejsca, z którymi wiążemy się natywnie i długofalowo. Projektujemy zgodnie z zasadą people first design.

Zapraszamy na: www.tdjestate.pl

***

TDJ

TDJ jest firmą rodzinną, która buduje długoterminową wartość, inwestując w obszarach: Equity, Venture, Estate, Finance i Foundation. Portfel TDJ Equity składa się między ze spółek notowanych na GPW – m.in. FAMUR, PGO, Zamet, Primetech oraz spółek niepublicznych – Teamtechnik, FPM i NiUW Glinik, Projekt Solartechnik, MIYA. TDJ realizuje również inwestycje w sektorze nieruchomości biurowych i mieszkaniowych, poprzez TDJ Estate.
W obszarze TDJ Venture realizowane są inwestycje w innowacyjne, technologiczne startupy o globalnym potencjale. TDJ Finance skupia się na inwestycjach w płynne aktywa finansowe.

TDJ dzieli się swoimi sukcesami inwestując w wiedzę oraz potencjał ludzki. W tym obszarze działa Fundacja TDJ, która realizuje projekty koncentrujące się na wspieraniu edukacji i rozwoju osobistego dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.tdj.pl

***

Katowice

Katowice, położone w południowej Polsce, są centralnym miastem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, zamieszkałej przez niemal 2,3 miliona ludzi. Przyjazny klimat inwestycyjny tworzą doskonale rozwinięta sieć drogowa ze zrównoważonym transportem, dostęp do międzynarodowych lotnisk oraz silne tradycje akademickie. Zdolności językowe i wielojęzyczność potwierdzają inwestorzy, w których centrach biznesowych świadczone są usługi w ponad 30 różnych językach obcych.

Zapraszamy na: www.invest.katowice.eu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024