Czytasz: SBB na stulecie niepodległości

SBB na stulecie niepodległości

Muzyka i historia Katowic oraz Górnego Śląska zostanie połączona w jedno, plenerowe widowisko.

24 sierpnia, godz. 19.30 na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach
legendarny zespół polskiego rocka wybrzmi w unikalnym projekcie z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyka i historia Katowic oraz Górnego Śląska ma zostać połączona w jedno, plenerowe widowisko.

Jak mówią organizatorzy, zespół SBB sam współtworzy historię polskiej muzyki rockowej. Trójka artystów: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski grają razem z przerwami od niemal 50 lat. Bez wątpienia należą również do największych innowatorów polskiego rocka. Nazwę SBB, początkowo tłumaczoną jako Silesian Blues Band, szybko zaczęli rozwijać na Szukaj, Burz, Buduj. Konsekwentnie więc od kilku dekad burzą i budują na nasze myślenie o muzyce. Nagrali już ponad 40 płyt, od lat 70. Koncertują na całym świecie, w 2006 roku występowali jako gość specjalny na polskich koncertach Deep Purple. Od 4 lat, po długiej przerwie, SBB występuje ponownie w oryginalnym składzie z perkusistą Jerzym Piotrowskim.

W takim też składzie usłyszymy ich na plenerowym koncercie z okazji stulecia niepodległości Polski. Najwspanialsze utwory SBB zabrzmią w wyjątkowym otoczeniu – obok historycznego budynku Sejmu Śląskiego. Towarzyszyć im będą wizualizacje oparte o archiwalne materiały prezentujące dawne Katowice. W ten sposób słuchacze podwójnie zanurzą się w historii – miasta i muzyki.

Wstęp na koncert jest wolny. Będzie dostępna ograniczona liczba miejsc siedzących oraz miejsca stojące. 

Czytaj więcej