Czytasz: Mikołów: samotna matka z trojgiem dzieci potrzebuje pomocy!

Mikołów: samotna matka z trojgiem dzieci potrzebuje pomocy!

Tu chodzi o zdrowie dzieci. Naprawdę niewiele już brakuje, żeby odmienić czyjeś życie!

Magdalena Cząstkiewicz szuka pomocy dla matki z trojgiem dzieci z Mikołowa. Poznała tę rodzinę sześć lat temu podczas corocznej akcji Szlachetna Paczka.

- Chciałam przyłączyć się do akcji, pani Beata ujęła mnie, bo napisała, że nie potrzebuje nic dla siebie, szukała jedynie pomocy dla swoich dzieci – opowiada Cząstkiewicz.

Pomoc znów jest potrzebna!

- Samotna matka z trojgiem dzieci mieszka w takich warunkach, ale na szczęście już niedługo. Ponieważ dach grozi zawaleniem, dostała nowe , pięćdziesięciometrowe mieszkanie w starej kamienicy. I tu prośba do wszystkich dobrych ludzi o wsparcie finansowe na zakup nowych mebli, łóżek, kanapy, stołu, paneli, firanek, karniszy, lodówki... – pisze na swoim Facebooku Częstkiewicz.

- Najbardziej mi zależy, żeby z tego starego mieszkania nic nie zabierać, bo wszystkie meble są przegnite i po prostu śmierdzą. Znalazłam sponsora, który zrobi łazienkę oraz firmę, która po kosztach zrobi zabudowę (szafki do kuchni, szafę do pokoju, szafę mniejszą do drugiego pokoju oraz szafę w przedpokoju), ale za materiał trzeba zapłacić – dodaje.

Chodzi o zdrowie dzieci

Potrzebna jest gotówka, żeby zapłacić za meble, dokładnie 6 tysięcy. Przydałaby się też lodówka, w starej rdza wyżarła drzwi. Zagrzybione są materace, rogówka i meblościanka. Jeżeli nie znajdą się pieniądze na nowe rzeczy, pani Beata do mieszkania, które dostała, będzie musiała zabrać te stare. Jak tłumaczy Cząstkiewicz, szkoda by było zagrzybić nowe, suche mieszkanie.

- Tu chodzi też o zdrowie dzieci – dodaje.

Czasu jest mało, a wszystko trzeba zorganizować do 10 lutego, bo dwa dni później rodzina musi się już finalnie wprowadzić do nowego mieszkania.

Z rzeczy materialnych, aby nie dopuścić do starego stanu rzeczy potrzebny jest też węgiel, a w dalszej perspektywie pani Magdalenie marzy się organizacja wakacji dla dzieci.

Tymczasem pomagać można wpłacając pieniadze na numer konta:
74 1020 2313 0000 3302 0364 9977

 

Czytaj więcej