Czytasz: "Chcemy, by to miejsce zapraszało, a nie odpychało potencjalnych klientów"

"Chcemy, by to miejsce zapraszało, a nie odpychało potencjalnych klientów"

Samorząd Wisły zmodernizuje budynek dworca kolejowego.

Samorząd Wisły zmodernizuje budynek dworca kolejowego w centrum tego beskidzkiego kurortu. Inwestycja będzie kosztowała ponad 4,8 mln zł, a prace potrwają do sierpnia przyszłego roku – poinformował rzecznik magistratu Łukasz Bielski.

Burmistrz Tomasz Bujok podpisał umowę z wykonawcą modernizacji. Będzie nią konsorcjum dwóch firm z Żywca i Węgierskiej Górki. Jej przedstawiciele zapewnili, że prace rozpoczną już w styczniu.

Dworzec w Wiśle po remoncie - wizualizacja:

Jak poinformował burmistrz, cytowany w komunikacie, magistrat niebawem ogłosi przetarg, który wyłoni najemcę części dworca. W planach oprócz głównej funkcji dla pasażerów – kas, poczekalni i przechowalni bagażu, jest bowiem stworzenie m.in. restauracji. „Chcemy, by to miejsce zapraszało, a nie odpychało potencjalnych klientów. Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą zadowoleni i zechcą tam przychodzić” – podkreślił Bujok.

Samorząd odkupił od kolei niszczejący dworzec w 2014 r. Obecnie stoi zamknięty. "Miasto turystyczne potrzebuje dworca, w którym podróżni będą mogli się schronić i który nie będzie szpecił krajobrazu. Cieszę się, że po kilku latach starań wyremontujemy ten obiekt. Liczę, że dworzec będzie nie tylko centrum komunikacyjnym Wisły, ale także miejscem spotkań mieszkańców i turystów” – powiedział burmistrz.

Murowany, piętrowy dworzec Wisła Uzdrowisko został otwarty w 1929 r.

Modernizacja dworca będzie drugą dużą inwestycją samorządu w tej kadencji. Na początku grudnia miejska spółka Baseny Wisła podpisała umowę z wykonawcą gruntownej modernizacji „parku kąpielowego” w centrum miasta. Szacunkowy koszt tej inwestycji wynosi ponad 15 mln zł. Otwarcie zaplanowano na lato 2019 r.(PAP)

autor: Marek Szafrański

edytor: Marek Michałowski

Czytaj więcej