Czytasz: Samoobsługowy alkomat w rybnickiej komendzie

Samoobsługowy alkomat w rybnickiej komendzie

Działa 24 godziny w tygodniu, 7 dni w tygodniu. W dodatku jest samoobsługowy. Rybnicka komenda na nowy nabytek.

W recepcji Komendy Miejskiej Policji w Rybniku pojawił się profesjonalny alkomat. Teraz każdy, przez okrągły tydzień, może przyjść i sprawdzić swój stan trzeźwości. - Alkomat został ufundowany przez Urząd Miasta w Rybniku. Kosztował 2214 zł – podkreśla komendant Teofil Marcinkowski. Dodaje, że urządzenie z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. - W alkomacie zastosowano technologię czujnika elektrochemicznego, dzięki czemu zarówno precyzja pomiaru, jak i stabilność działania jest gwarantowana – zapewniają rybniccy mundurowi.

- Kolejne kroki wykonywania badania stanu trzeźwości oparte są na informacjach tekstowych wyświetlanych na ekranie LCD. Również na tym ekranie wyświetlany jest wynik badania, który podany jest w promilach – wyjaśniał inspektor Teofil Marcinkowski.

Badanie jest proste i bezpłatne. Aby sprawdzić stan trzeźwości należy pobrać z urządzenia jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią odpowiednią ilość powietrza i odczytać wynik.

Czytaj więcej