Czytasz: Samoloty już mogą lądować w Katowicach
Katowickie lotnisko po porannym zamknieciu przed południem znów zaczęło przyjmować samoloty.

Ze względu na gęstą mgłę, poranne loty z Sztokholmu, Dortmundu i Malmo zostały przekierowane do innych portów. Samoloty wylądowały w Warszawie i Wrocławiu. Obecnie sytuacja poprawiła się, samoloty są już przyjmowane. 

Jak poinformował Piotr Adamczyk z biura prasowego, w związku z zamgleniem nad Międzynarodowym Portem Lotniczym w Pyrzowicach, łącznie zdecydowano o przekierowaniu z Katowic do innych portów lotniczych trzech porannych połączeń linii Wizz Air.

Choć wcześnie rano operacje lotnicze odbywały się w Katowicach jeszcze bez przeszkód, później gęsta mgła już je uniemożliwiła. Przed południem jednak warunki poprawiły się na tyle, że w Katowicach mogły wylądować maszyny linii Wizz Air z Londynu i Bergen oraz linii Ryanair z Birmingham.

Po wcześniejszym przekierowaniu z Katowic trzech samolotów na inne lotniska linia Wizz Air zdecydowała o odwołaniu tego dnia swoich rejsów z Katowic do Oslo-Torp, do Bolonii oraz na Maltę. Maszyny, które miały tam polecieć, najpierw mają dotrzeć do Katowic z pasażerami, z którymi lądowały we Wrocławiu i Warszawie.

Adamczyk zastrzegł, że lista opóźnionych lub przekierowanych rejsów w Katowicach może jeszcze w piątek ulec zmianie.

Czytaj więcej