Czytasz: Samochód za PIT
Nikt nie lubi wypełniać rocznych zeznań podatkowych. Chyba, że – jak w Sosnowcu - PIT wymienić można na...samochód.

- Płacenie podatków na terenie miasta daje pewność, że część środków wróci do nas w postaci inwestycji w najbliższe otoczenie mieszkańca. Odnosi się to do ochrony zdrowia, oświaty, transportu czy też gospodarki komunalnej – wylicza Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Ci, do których takie argumenty nie do końca trafiają, teraz mają jeszcze jeden – na czterech kołach. - Chcemy zachęcić jak największą grupę osób do płacenia podatków właśnie w Sosnowcu. Każdy, kto to zrobi, weźmie udział w loterii „Samochód za PIT. Rozlicz podatek w Sosnowcu” - mówi Chęciński i zdradza, że szczęśliwiec dostanie fiata pandę, ufundowanego przez firmę Szczęsny-Zjawiony. Nie zabraknie także innych nagród, jak choćby sprzętu elektronicznego czy rowerów.

Co ciekawe, szanse na wygraną mają też ci, którzy w stolicy Zagłębie nie są zameldowani. Zgodnie z prawem, w przypadku podatku PIT, miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy według miejsca zamieszkania, nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego, a więc 31 grudnia.

Zgłoszenia do loterii można dokonać poprzez wrzucenie formularza (dokumenty dostępne są w holu Urzędu Miejskiego, Centrum Informacji Miejskiej i w Urzędzie Skarbowym przy 3 Maja) do urny znajdującej się w holu głównym Urzędu Miejskiego lub przez stronę www.loteriapitsosnowiec.pl (tam znajduje się również regulamin) od 1 kwietnia do 5 maja 2017.

Losowanie laureatów zaplanowano w trakcie Dni Sosnowca, 4 czerwca, w Parku Sieleckim.

Czytaj więcej