Czytasz: Salon luksusowych samochodów już wkrótce na Śląsku

Salon luksusowych samochodów już wkrótce na Śląsku

15 lutego na motoryzacyjnej mapie Śląska oficjalnie pojawi się Bentley Katowice – drugi po warszawskim salon i serwis brytyjskiej marki w Polsce.

Oba należą do sieci Porsche Inter Auto, która ma także w swojej ofercie samochody: Lamborghini, Porsche, Audi, Volkswagen i Skoda. Choć oficjalne otwarcie odbędzie się 15 lutego, to już od początku roku, Bentley Katowice prowadzi rozmowy z klientami, którzy mają na miejscu do dyspozycji najbardziej luksusowego SUV-a na rynku – Bentaygę oraz limuzyny Flying Spur i Mulsanne.

Wiosną dołączy do nich najnowszy Continental GT, który po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany w grudniu ubiegłego roku na Śląsku. – Badamy rynek i widzimy tu duży potencjał sprzedażowy i serwisowy – tłumaczą swoją obecność w regionie przedstawiciele Porsche Inter Auto.

W przyszłym roku Bentley będzie obchodził swoje setne urodziny. Dzisiaj to jedna z najbardziej luksusowych marek świata, która zawdzięcza świetność manufakturze wytwarzania swoich modeli.  Chociaż marka kojarzona jest właśnie z luksusem, to celem jaki przyświecał jej powstaniu było tworzenie sportowych modeli. Potwierdziło się to sześciokrotnym zwycięstwem w wyścigu Le Mans.

Czytaj więcej