Czytasz: Saksofony, tuby i puzony w Dąbrowie

Saksofony, tuby i puzony w Dąbrowie

W Dąbrowie Górniczej odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych.

23 i 24 czerwca w Dąbrowie Górniczej odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych. Dla miłośników tub, puzonów, trąbek i saksofonów będą to dwa, bardzo intensywne muzycznie, dni.

Festiwal rozpocznie się w sobotę o godzinie 16, przemarszem zaproszonych orkiestr - spod pomnika Stanisława Staszica na Plac Wolności, by o godzinie 16.45 wszystkie orkiestry wspólnie wykonały kilka utworów.

Na tym festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można usłyszeć Górniczą Orkiestrę Detą Bytom, ale również Orkiestrę Rozrywkową Power of Winds wykonującą takie utwory jak motyw z Gwiezdnych Wojen czy z Alladyna. Jeszcze inny typ muzyki będzie można znaleźć w utworach Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz utworach Orkiestry Dętej Fatranka ze Słowacji.

Na zakończenie sobotnich występów, o godzinie 20 zagra Miejska Orkiestra Dęta z Dąbrowy Górniczej.

W niedzielę, zespoły spotkają się o godz. 16 na Placu Wolności, a koncerty rozpoczną się od występu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Jako druga wystąpi Orkiestra Limena Glazba KUD Lovro Ježek z Chorwacji.

Później usłyszymy jeszcze dwa zespoły - Górniczą Orkiestrę Dętą Piekary Julian oraz Złote Surmy z Ukrainy.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny, a w razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Czytaj więcej