Czytasz: Nauczyciel molestował uczennice? Podejrzanemu przedłużono areszt

Nauczyciel molestował uczennice? Podejrzanemu przedłużono areszt

Żywiecki sąd przychylił się do wniosku prokuratury i o 2 miesiące przedłużył areszt dla nauczyciela z ośrodka szkolno-wychowawczego, który jest podejrzany o molestowanie trzech uczennic.

Żywiecki sąd przychylił się do wniosku prokuratury i o 2 miesiące przedłużył areszt dla nauczyciela z ośrodka szkolno-wychowawczego, który jest podejrzany o molestowanie trzech uczennic – dowiedziała się w środę PAP od szefowej żywieckiej prokuratury Agnieszki Michulec.

Żywiec: śledztwo ws. molestowania uczennic

- Musimy jeszcze m.in. sprawdzić linię obrony podejrzanego. Sprawę chcemy zakończyć jednak jeszcze w październiku - powiedziała prokurator Michulec.

Śledztwo w sprawie molestowania trzech uczennic w specjalnym ośrodku wychowawczym w Żywcu tamtejsza prokuratura rejonowa wszczęła wiosną. Sprawę wykryła w marcu nowa dyrekcja placówki. Do molestowania miało dojść w lutym i marcu br., a możliwe, że także w 2012 r. Dopuścić się tego miał jeden z nauczycieli.

Zakonnik oskarżony o molestowanie dzieci

Po wszczęciu śledztwa mężczyzna usłyszał zarzuty nadużycia stosunku zależności i seksualnego wykorzystania małoletnich. Grozi za to kara do 12 lat więzienia. Podejrzany stracił pracę w ośrodku. W czerwcu został aresztowany.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu prowadzi powiat żywiecki. Starostwo zapewniło, że poszkodowane osoby zostały otoczone pomocą psychologiczną.

Marek Szafrański (PAP)

Czytaj więcej