Czytasz: Rzeżucha na Wielkanoc. Jak ją zasiać?

Rzeżucha na Wielkanoc. Jak ją zasiać?

Wielkanoc już niedługo. Jak ozdobić stół rzeżuchą?

Rzeżucha to rodzaj roślin z rodziny kapustowatych. Należy do niego ok. 200 gatunków szeroko rozprzestrzenionych na kuli ziemskiej, zwłaszcza na półkuli północnej. Niektóre gatunki uprawiane są jako rośliny ozdobne. Rzeżucha szczególnie popularna jest wiosną i jest chętnie wykorzystywana chociażby jako dekoracja na wielkanocnym stole.

Rzeżucha na Wielkanoc: jak wysiać rzeżuchę na święta wielkanocne?

Wyhodowanie rzeżuchy na Wielkanoc jest naprawdę łatwe. Oprócz, tego, że rzeżucha jest cieszącą oko ozdobą, może także służyć jako kulinarny dodatek, chociażby do wielkanocnych jajek.

Nasiona rzeżuchy wysiewamy najczęściej do płaskiego naczynia, np. talerzyka. Konieczne będzie także podłoże - gaza, lignina lub papierowy ręcznik. Należy je odpowiednio namoczyć, powinno być cały czas wilgotne. Na tak przygotowane podłoże wysypujemy nasiona rzeżuchy.

Rzeżucha na Wielkanoc: kiedy wysiać rzeżuchę na święta wielkanocne?

Potrzebny będzie tydzień, aby rzeżucha na święta wielkanocne zdążyła wzrosnąć. Nasiona rzeżuchy potrafią wykiełkować już po dwóch lub trzech dniach, ale jeśli zależy nam na naprawdę gęstym poszyciu, lepiej dać sobie więcej czasu.

Czytaj więcej