Czytasz: Rzecznik kampanii Krupy pierwszym dyrektorem nowego marszałka

Rzecznik kampanii Krupy pierwszym dyrektorem nowego marszałka

Jakub Chełstowski mianował Adama Skowrona szefem wydziału komunikacji.

Kto łączy Marcina Krupę z PiS? Rzecznik. Adam Skowron. Ten katowicki radny był w kampanii wyborczej rzecznikiem Forum Samorządowego i Marcina Krupy. Skowron zostanie szefem wydziału komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim. Tym samym kampanijny rzecznik Marcina Krupy zostaje się szefem komunikacji Jakuba Chełstowskiego.

TO FORUM DAŁO MU MANDAT

Pierwszą próbą dostania się do katowickiego ratusza był start w 2010 roku z list... Prawa i Sprawiedliwości. Wtedy mandatu nie zdobył. Do ratusza wszedł 4 lata później, już jako kandydat Forum Samorządowego. W tegorocznych wyborach Adam Skowron był jedynką Forum Samorządowego w Śródmieściu Katowic. Zdobył ponad 2 tys. głosów.

URZĄD MARSZAŁKOWSKI ZYSKUJE SPECJALISTĘ

Nowy dyrektor swojej nominacji jeszcze nie komentuje. Oficjalnie pracę w urzędzie ma rozpocząć po 6 stycznia. Adam Skowron jest specjalistą, który ma na koncie bardzo dobrą kampanię samorządową Marcina Krupy. Jednak zarządzanie komunikacją w urzędzie marszałkowskim będzie nie lada wyzwaniem. PiS przejął władzę w sejmiku w fatalnej atmosferze. Większość zawdzięcza wolcie Wojciecha Kałuży, który zmienił barwy klubowe zanim zdążył złożyć ślubowanie. Adam Skowron staje się medialną twarzą tego gabinetu. Będzie musiał zmierzyć się m.in. ze "zdradą Kałuży" i nerwowymi ruchami Jakuba Chełstowskiego w spółkach podległych urzędowi marszałkowskiemu. 

Czytaj więcej