Czytasz: Ryk samochodów pod zamkiem!

Ryk samochodów pod zamkiem!

Fani motoryzacji mogą zacierać ręce. Już w najbliższy weekend spod Zamku w Będzinie ruszy 7. Rajd Zamkowy.

Ryk silnika, emocje na pętli, rywalizacja na dwóch trzykrotnie przejeżdżanych odcinkach specjalnych o łącznej długości 42 kilometrów. Takie wrażenia czekają na zawodników oraz kibiców 7. Rajdu Zamkowego, który odbędzie się w dniach 20-21 maja br. w Będzinie.

Pierwsze zawody w cyklu, którego patronem jest Marszałek Województwa Śląskiego, rozpoczną się w niedzielę, 20 maja o 8 rano. Tuż po ceremonii startu u podnóża zamku kierowcy ruszą na pierwszą z trzech pętli zaplanowanych przez organizatora, którym jest Automobilklub Zamkowy.

3 PĘTLE, 2 ODCINKI SPECJALNE, 42 KILOMETRY TRASY

Każda z pętli będzie się składać z dwóch odcinków specjalnych. Pierwszym jest przebiegająca przez gościnne tereny Będzina i Dąbrowy Górniczej próba New-Tec o długości 6,64 km.

- Staraliśmy się tak ułożyć trasę i harmonogram naszych zawodów, żeby tegoroczny Rajd Zamkowy był bardzo kompaktowy, ale jednocześnie ciekawy zarówno dla zawodników, jak i kibiców - tłumaczy Dominik Ochojski, dyrektor Rajdu Zamkowego.

Organizatorzy zadbali o to, by trasa tego odcinka była bardzo zróżnicowana - nie brakuje partii wąskich i krętych, a także szerszych i szybszych. Kierowcy będą musieli zmierzyć się z fragmentami, na których asfalt jest nierówny i podbijający, jak również partiami wytyczonymi po równych i przyczepnych drogach.

Zobacz zdjęcia z poprzednich edycji Rajdu:

fot. Piotr Wyparlo, Dariusz Selwa

Drugi z odcinków – Mazda Mirai Motors – jest dłuższy i liczy 7,4 km, a rozgrywany będzie na terenie gminy Bobrowniki. Jest to zupełnie nowy odcinek, prowadzący trasami niewykorzystywanymi wcześniej w żadnej edycji Rajdu Zamkowego. Widowiskową ciekawostką będzie 700-metrowy fragment odcinka wiodący po twardym szutrze.

RAJD I AUKCJA “TRZYNASTKI”

Oprócz ciekawej trasy, Automobilklub Zamkowy planuje także inne atrakcje dla zawodników. Tradycją Rajdu Zamkowego jest licytacja 13. numeru startowego. Aukcja „trzynastki” odbywa się także w tym roku, a zebrane środki jak zawsze zostaną przekazane na cele charytatywne – trafią na konto Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie.

PIERWSZA RUNDA CYKLU

Rajd Zamkowy to pierwsza runda mistrzostw, w których zawodnicy będą ścigać się po asfaltowych odcinkach specjalnych.

Zobacz, kiedy i gdzie odbędą się kolejne rajdy:

  • Rajd Ziemi Bocheńskiej – 2-3 czerwca, Bochnia;
  • Rajd Wisły – 22-23 września, Wisła;
  • Rajd Śląska – 14-15 października, Chorzów;
  • Rajd Barbórka Cieszyńska – 17-18 listopada, Cieszyn.

Czytaj więcej