Czytasz: Rybnik żegna zamordowaną nastolatkę

Rybnik żegna zamordowaną nastolatkę

Uroczystości pogrzebowe odbywają się w rybnickich Boguszowicach, gdzie mieszkała Alicja F.

W piątek o godz. 9 rozpoczął się pogrzeb Alicji F. Uroczystości pogrzebowe odbywają się w kościele parafialnym p.w. św. Barbary w Rybniku-Boguszowicach.

Na mszy pojawiło się wielu młodych ludzi.

"Przepraszam w imieniu Alicji za złe zachowanie i słowa. Każdy z nas ma chwile słabości. Dziś Alicja prosi o przebaczenie młodzieńczych wybryków" - mówił ksiądz podczas kazania. Podziękował rodzicom dziewczyny za dar życia.

Przypomnijmy.

CZYTAJ WIĘCEJ : DZIŚ POGRZEB ZAMORDOWANEJ NASTOLATKI Z RYBNIKA

W nocy z piątku na sobotę (2/3 lutego) 17-letnia Alicja została zamordowana. Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej i komendy w Rybniku zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo młodej kobiety. Adrian P., mieszkaniec Rybnika, próbował zacierać ślady przestępstwa. Policjanci przeprowadzili też wizję lokalną z udziałem mężczyzny podejrzanego o zamordowanie 17-latki. Został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zabójstwa nastolatki, grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu. Teraz przebywa w areszcie.

"W magazynie "Bravo" znajdziecie tylko sposób na śmierć" - tłumaczył ksiądz podczas kazania. " Sposób na życie znajdziecie w Kościele" - dodał, prosząc o modlitwę za duszę zmarłej dziewczyny.

"Odeszła w warunkach tragicznych, nie miała czasu na spowiedź, ostatnie namaszczenie". "Była jedną z wielu na tym wielkim osiedlu". "Los tragicznie obszedł się z Alicją. Jak się obejdzie z nami?" - pytał ksiądz?

Czytaj więcej