Czytasz: Paprocany bis w Rybniku?

Paprocany bis w Rybniku?

Jeszcze w te wakacje na terenie rybnickiej dzielnicy zostanie przygotowane miejsce do kąpieli i relaksu.

Miasto formalnie przejęło teren zbiornika i rozpoczęło prace pozwalające na wykorzystanie go w celach rekreacyjno-wypoczynkowych w okolicach Pniowca. Na część nabrzeżną – w widłach ul. Pniowskiej i ul. Rudzkiej – dostarczony zostanie piasek. Planowane jest także przygotowanie utwardzonego miejsca pod lokalizacje obiektów gastronomicznych, placu zabaw i siłowni plenerowej. Teren zostanie też ogrodzony.

Jak będzie wyglądać ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny w Rybniku-Pniowcu? Zobacz wizualizacje!

Rybniczanie i odwiedzający miasto goście będą mogli kąpać się w wodach Pniowca – jeśli pozwoli na to czystość wody – za około 3 tygodnie.

>> TOP 10: NAJLEPSZE PLAŻE W WOJ. ŚLĄSKIM! ZOBACZ NASZ RANKING! <<

Nad terenem organizacyjnie czuwać będzie rybnicki MOSiR, który zbada dno zbiornika, wyznaczy granice miejsca do kąpieli, opracuje regulamin korzystania z niego oraz zatrudni ratowników. Współpracując z rybnickim oddziałem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego,  MOSiR zadba też o dostępność sprzętu pływającego.  

Rybnik-Pniowiec: nowe miejsce do aktywnego wypoczynku na mapie miasta

Prace związane z zagospodarowaniem Pniowca będą kontynuowane w następnych latach, tak aby rozwijać infrastrukturę rekreacyjną na tym obszarze. Zaplanowano m.in. powstanie pomostów i ścieżki (dla rowerzystów, biegaczy, spacerowiczów itp.) wokół zbiornika, placu zabaw i siłowni plenerowej. Teren będzie wyposażony w toaletę, przebieralnie i  pomieszczenie dla WOPR-u. Planowane jest też zamontowanie oświetlenia oraz monitoringu.

Czytaj więcej