Czytasz: "Kubalonką" do Wisły. Bezpośredni pociąg w góry.

"Kubalonką" do Wisły. Bezpośredni pociąg w góry.

9 grudnia Rybnik zyska nowe połączenie kolejowe z beskidzkimi kurortami.

Bezpośrednie weekendowe połączenie do Wisły Głębce umożliwi turystom i narciarzom dogodny dojazd góry - do Wisły czy Ustronia.

Kończąca się rewitalizacja linii kolejowej, pomyślana przede wszystkim dla usprawnienia przewozów towarów, umożliwi stworzenie weekendowego połączenia z Beskidem Śląskim. W soboty i niedziele rano pociąg "Kubalonka" będzie odjeżdżał z Rybnika w góry, a wieczorem umożliwi dogodny powrót.

- Stan torów przez wiele lat nie pozwalał na zaproponowanie sensownej alternatywy względem samochodu – mówi prezydent Rybnika, Piotr Kuczera – a Wisła czy Ustroń to popularne kierunki nawet jednodniowych wyjazdów. Kolej się tu znakomicie sprawdzi, pozwoli ominąć korki i dojechać niemalże wprost pod wyciągi, jak choćby pod Czantorią.

Miasto konsekwentnie zabiega o poprawę dostępności transportowej, nie tylko w zakresie codziennych przewozów do pracy czy na uczelnie, ale także w zakresie przejazdów rekreacyjnych. Wracająca na mapę połączeń trasa do Wisły wpisuje się w ten trend.

- To cieszy, że Koleje Śląskie dostrzegają potencjał miasta i subregionu – kontynuuje prezydent – Warto też podkreślić, że w celu uzyskania lepszego czasu jazdy pociąg będzie się zatrzymywał po drodze tylko na najważniejszych stacjach: w Żorach, w Strumieniu, w Chybiu i w Skoczowie, a później już bezpośrednio w górach.