Czytasz: 9 osób pod nadzorem epidemiologicznym

9 osób pod nadzorem epidemiologicznym

Podejrzana przesyłka postawiła na nogi służby ratownicze w Rybniku.

We wtorek tuż przed 18:00 pracownicy Urzędu Pocztowego w Rybniku natrafili na podejrzaną przesyłkę. Nie było na niej ani adresu, ani nadawcy. W środku znaleziono kopertę oznaczoną symbolem zagrożenia biologicznego. Wtedy w stan gotowości postawiono wszystkie służby.

Straż Pożarna zabezpieczyła budynek przy ul. Pocztowej. Ewakuowano 17 osób, a 4 osoby, które miały kontakt z przesyłką zostały odizolowane na miejscu zdarzenia. Policja wykluczyła obecność materiałów wybuchowych. Strażacy nie znaleźli śladów zagrożenia biologicznego ani chemicznego. Potwierdziły to ekspertyzy Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku.

Mimo to Wojewódzki Inspektor Sanitarno Epidemiologiczny podjął decyzję o objęciu nadzorem epidemiologicznym 9 osób, które miały kontakt z przesyłką. Wszystkie osoby zostały poddane dekontaminacji i odesłane do domu. Dekontaminacja polega na usunięciu substancji pozostającej na powierzchni skóry.

Przesyłka została przetransportowana przez straż pożarno do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach. Wyniki badań mają być znane do wieczora.

Czytaj więcej