Czytasz: Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana

Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana

Policjanci z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zabezpieczyli ponad 150 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Właściciele nielegalnego biznesu w jednym z garaży w Boguszowicach, cięli i pakowali tytoń przy pomocy specjalnej maszyny. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Rybniku-Boguszowicach. Podczas przeszukania śledczy przechwycili prawie 30 kg liści tytoniu oraz ponad 130 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Zarówno sprasowane liście, jak i krajanka były spakowane w kartonach i workach. Policjanci znaleźli również elektroniczną wagę oraz maszynkę do przetwarzania liści tytoniu na gotowy do sprzedaży produkt. Właściciele nielegalnej fabryki - 52-letnia kobieta oraz 23-letni mężczyzna, zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosła ponad 80 tysięcy złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania tytoniu bez wymaganych polskich znaków akcyzy oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych. Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi im bardzo wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej