Czytasz: Ryanair: zmiany w bagażach. Co zabierzesz na pokład?

Ryanair: zmiany w bagażach. Co zabierzesz na pokład?

Irlandzki linie lotnicze informują o nowościach. Od 1 listopada nie każdy wniesie walizkę na pokład. Nowa polityka bagażowa przewozu bagażu dotyczą także rezerwacji już dokonanych.

Jak informuje Ryanair ,"z uwagi na rekordowe obłożenie samolotów (97 proc. w sierpniu) oraz ograniczone miejsce w kabinie pasażerskiej", wprowadzone będą nowe zasady przewozu bagażu.

Ryanair bagaż podręczny 

Firma wyjaśniła, że zgodnie z nowymi zasadami jedynie pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie - normalnym, o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kg, oraz małym - 35 cm x 20 cm x 20 cm. Pierwszeństwo wejścia na pokład można kupić podczas rezerwacji biletu lub dokupić później, nawet godzinę przed lotem, ale już drożej.

CZYTAJ TAKŻE: ZMIANY W BAGAŻACH? CO DALEJ Z PODRĘCZNYM?

Pozostali podróżni na pokład samolotu będą mogli zabrać tylko jeden mały bagaż. Drugi, większy, zostanie im odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Przy gate’ie będą bowiem dwie kolejki - jedna dla pasażerów z pierwszeństwem wejścia na pokład, a druga dla pozostałych.

RYANAIR BAGAŻ rejestrowany 

Od 1 listopada pasażerowie podróżujący irlandzkim Ryanairem będą mogli zabrać cięższy bagaż rejestrowany. Jego limit wzrośnie z 15 kg do 20 kg. Zmieni się również jego cena. Bagaż rejestrowany będzie tańszy, pasażerownie zamiast 35 euro zapłacą 25 euro. 

 

Czytaj więcej