Czytasz: Ryanair bagaż podręczny [ZMIANY 2018] Wymiary i waga

Ryanair bagaż podręczny [ZMIANY 2018] Wymiary i waga

Ryanair bagaż podręczny zmienia po raz kolejny. Zmiany 2018 dotyczyć będą bagażu podręcznego. Po zmianach jesienią Ryanair wprowadza nowe zmiany od 2018 roku. Sprawdź wymiary bagażu podręcznego w Ryanair od 2018 roku.

Jesienią Ryanair wprowadził zmiany w bagażu podręcznym. To jednak nie koniec. Przed nami kolejne zmiany w bagażu podręcznym Ryanair. Od 2018 roku nie będzie można wnieść już na pokład samolotów Ryanair bagażu podręcznego, jeśli za niego nie zapłacimy.

Ryanair bagaż podręczny: zmiany przed 2018

Jesienią Ryanair wprowadził opłatę za bagaż podręczny. Jest ona ukryta pod pierwszeństwem wejścia na pokład. Wykupując je, mamy gwarancję wniesienia bagażu podręcznego. Na pokładzie Ryanair mieści się 90 bagaży podręcznych, więc wnieść je mogą osoby z pierwszeństwem wejścia, a następnie kolejne, które jako pierwsze się odprawią, aż do 90. pasażera. Bagaże podręczne pozostałych pasażerów trafiają do luku bagażowego.

Ryanair bagaż podręczny wymiary i waga

W tej chwili pasażerowie mogą zabrać na pokład Ryanair bagaż podręczny oraz dodatkowo torbę z laptopem lub małą torebkę. Jeśli nie wykupimy pierwszeństwa wejścia na pokład, gwarancja wniesienia obejmuje tylko mniejszą torebkę. Właściwy bagaż podręczny może trafić do luku bagażowego, jeśli nie odprawimy się na lotnisku przed innymi pasażerami.

Wymiary bagażu podręcznego Ryanair 2017
  Bagaż podręczny Ryanair: waga Bagaż podręczny Ryanair: wymiary Wniesienie na pokład samolotu Nadbagaż podręczny w Ryanair: dopłata
Mały bagaż podręczny w Ryanair 10 kg 55 x 40 x 20 cm Gwarancja za 5 € lub odprawa w pierwszej 90. pasażerów 50 €
Dodatkowy bagaż podręczny w Ryanair (torebka, laptop) Bez ograniczeń 35 x 20 x 20 cm Gwarancja za darmo -

Ryanair bagaż podręczny: Zmiany 2018

Od 1 stycznia 2018 Ryanair zmienia zasady dotyczące bagażu podręcznego. O ile nie zmienią się waga ani wymiary bagażu podręcznego, nie będziemy już mogli liczyć na szczęście.

Zmiany 2018 w bagażu podręcznym w Ryanair sprowadzają się do tego, że na pokład będzie można wnieść tylko mniejszą torebkę z bagażu podręcznego oraz normalny bagaż podręczny pod warunkiem, że wykupimy pierwszeństwo wejścia na pokład.

Na pokład Ryanair nie będzie można wnieść bagażu podręcznego nawet, jeśli na pokładzie będzie mniej niż 90 takich bagażu podręcznych.

Wymiary bagażu podręcznego Ryanair 2018
  Bagaż podręczny Ryanair: waga Bagaż podręczny Ryanair: wymiary Wniesienie na pokład samolotu Nadbagaż podręczny w Ryanair: dopłata
Mały bagaż podręczny w Ryanair 10 kg 55 x 40 x 20 cm Gwarancja za 5 € 50 €
Dodatkowy bagaż podręczny w Ryanair (torebka, laptop) Bez ograniczeń 35 x 20 x 20 cm Gwarancja za darmo -

Ryanair bagaż podręczny: Plecak

Plecak jako bagaż podręczny do samolotu Ryanair to dobry pomysł, szczególnie, jeśli dużo będziesz się przemieszczać. Poza tym plecak w bagażu podręcznym lepiej sprawdza się, gdy trzeba go dopasować do wymiarów bagażu w Ryanair - zwyczajnie łatwiej go upchnąć pod siedzeniem czy w luku bagażowym. Zabranie plecaka jako bagażu podręcznego w Ryanair nie ma jednak wpływu na to, czy po zmianie 2018 będzie można wnieść go na pokład bez dodatkowej opłaty.

Ryanair bagaż rejestrowany: Zmiany 2018

Tylko tu nic się nie zmieni. Zmiany 2018 w bagażu rejestrowanym w Ryanair nie będzie. Nadal obowiązywać będą opłaty za każdą sztukę bagażu rejestrowanego.

  Bagaż rejestrowany  Ryanair: waga Bagaż rejestrowany Ryanair: wymiary Bagaż rejestrowany Ryanair: cena Nadbagaż rejestrowany w Ryanair: dopłata
Wymiary bagażu rejestrowanego Ryanair 2017
Bagaż rejestrowany Ryanair 20 kg Bez ograniczeń od 105 zł 10 €
Komentarze
To cię zainteresuje